Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran: Algı siyaseti yapmaya devam ediyorlar

0
153

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’nın yine esnaf üzerinden halkı yanıltma çabası içerisinde olduğunu söyledi. Başaran, “Sayın Sarı’ya yalan ve iftira üzerinden değil, gerçek verilerle siyaset yapmasını öneriyorum” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Sındırgı’da kaportacı esnafın sözde paylaşımı üzerinden siyaset yaparak, algı oluşturma gayretine giren CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın siyasi rant peşinde koştuğunu söyledi.

Başaran, “11 Mayıs 2021 günü bazı haber sitelerinde yer alan hiçbir geliri olmadığı için dükkanını açan ve üç kez ceza yazılan kaportacı isyan etti şeklindeki haberle ilgili olarak yaptığımız araştırmada, kaportacı İ.U.’ya rutin denetimlerde 3 Nisan Cumartesi günü hafta sonu sokağa çıkma yasağı ihlalinden tutanak tanzim edilerek sadece bir kez alt sınırdan 864 lira cezai işlem uygulanmış.

“KURALLARA UYMADIĞI İÇİN, İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ ÜÇ DEĞİL BİR DEFA CEZA KESİLMİŞ”

Tam Kapanma dönemi içerisinde sanayi sitesinde kapalı olması gereken bazı işyerlerinin açık olduğu şeklinde 112’ye yapılan ihbar üzerine sanayiye geçen ekiplerin yaptığı araştırmada adı geçen şahsın işyerinin önünde araç tamir ettiği tespit edilerek hakkında sadece tutanak tanzim edilmiş. Ancak bu tutanağın cezaya çevrilmediği anlaşılmıştır. Bundan başka pandemi döneminde başka herhangi bir idari para cezası uygulanmadığı görülmüştür.

Konunun özü böyle iken, CHP İl Başkanı Sayın Sarı yaptığı açıklamada; işyerini açtığı için 3 kez ceza yazılan kaportacı ustası İ.U., evindeki televizyonunu sattığını ifade ediyor. Bunun gerekçesini ise açıklamıyor. Madde bağımlısı olan ve yirmiden fazla suç kaydı bulunan vatandaşımızın tutukluluk halinden kurtulmak için sattığı televizyonunu sanki açlıktan satıyormuş gibi ajite etmesi gerçek niyetlerini gösteriyor.

“SAYIN SARI, YALAN VE İFTİRA ÜZERİNDE ALGI YARATMAYA ÇALIŞIYOR”

Sosyal Medya mecralarında, algı oluşturma çabalarına giren ve kurgu olup olmadığı netleşmeyen paylaşım üzerinden açıklama yapan Sayın Sarı’ya, yalan ve iftira üzerinden değil, gerçek verilerle siyaset yapmasını öneriyorum. Pandemi ile ilgili Tam Kapanma kararı öncesi, “Niye tam kapanma kararı almıyorsunuz?” diyenler, bugün gerçekliği tartışılan bir paylaşım üzerinden 17 gündür kapalı kapılar ardında ne acılar, ne isyanlar yaşanıyor bilmiyoruz. İşyerini kapat, evinde otur diyerek bu sorunlar çözülmez. Virüsten ölmediysen, açlıktan öl diyorsunuz vatandaşa ifadeleriyle tam kapanmaya karşı çıkıyorlar. Sayın Sarı, aynı Genel Başkanı gibi dün söylediğini, bugün yalanlayıp inkar ediyor” diye konuştu.

“DEVLETİMİZ HER DAİM MİLLETİMİZİN YANINDA”

Ak Parti İl Başkanı Başaran, açıklamasını şöyle tamamladı: “Olmazsa olmaz haline gelen pandemi ile ilgili vaka artışını kontrol altına almak ve ülkemizi normalleşmeye taşımak için uygulanan tam kapanma sürecinde Devletimiz milletinin yanında olduğunu göstermiştir. Sındırgı’daki esnaf üzerinde yürütülmek istenen, yalan ve iftira siyaseti gerçekleri saptırma eyleminden başka bir şey değil. Sayın Serkan Sarı’yı halkı yanıltmadan, gerçek veriler üzerinden siyaset yapmasını tavsiye ediyoruz. Halkımızı ifadeleri ile yanlışa sürükleyen algı oluşturma çabaları kendisine kar getirmeyecektir.

“SÖZDE PAYLAŞIMLARLA GERÇEKLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTEMEZSİNİZ”

Halkımız her şeyin farkında. İlgili vatandaşımıza gelince, gerek belediyemiz, gerekse kurumlarımız maddi ve manevi yardım konusunda gerekeni fazlasıyla yapmıştır. Bu tür sözde paylaşımlarla hiçbir yere varamayacaklarını CHP’li arkadaşlara hatırlatmak isterim. Gerçi biz ne kadar gerçekleri söyleyip, onların yalanlarını ortaya çıkarsak ta onlar bu açıklamalardan vazgeçmeyecekler. Siyaseti kısır olanın, verim vermesi zaten mümkün değil. Ecdad ne demiş ,Kem alât ile Kemalât olmaz.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here