Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, HAYKOOP yem tesisini inceledi

0
57

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Tarım İl Müdürü Erkan Alkan ve Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça ile birlikte, Haykoop Pamukçu Yem Tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

“TESİS VE PROJELER HAKKINDA BİLGİ ALDIK”

Milletvekili Çelik, “Haykoop Başkanımız Faruk Özen’in misafiri olarak, Tarım İl Müdürümüz ve Daire Başkanımızla birlikte tesisimizde bir dizi incelemelerde bulunduk, tesisimiz  ve hayata geçirilecek projeler hakkında bilgi aldık” dedi.

“TARIM VE HAYVANCILIK ŞEHRİ BALIKESİR İÇİN ÖNEMLİ BİR TESİS”

Çelik, “Üreticilerimize uygun fiyatlı hammadde temini için kurulan fabrika; çiftçimizin, köylümüzün ihtiyaçlarını karşılaması ve yapılacak projelerle uzun yıllar sektöre hizmet vermesi bağlamında, tarım ve hayvancılık şehri Balıkesir’imiz için önemli bir tesis” dedi.

“BİN TON YEM ÜRETİMİ YAPTIK, FİYATIMIZ PİYASADAN 20 LİRA DAHA UCUZ”

Haykoop Başkanı Faruk Özen, “İlk üretime Ocak 2021 de başladık. Geride kalan 4 aylık sürede bin ton arpa tahıl yemi üretimi yaparak çiftçilerimize ulaştırdık. Fiyatımız piyasadan 20 lira daha ucuz” dedi.

“KAPASİTE ARTIRIMI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK”

Tesisin kapasite artırımı için çalışma başlattıklarını kaydeden Özen, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yeni makineleri sisteme ekleyip daha fazla üretim yapacağız. Tesis şu an hedeflediğimiz kapasitenin yüzde 20’si oranında çalışıyor. Burada Balıkesirli çiftçilerimiz ve kooperatiflerimiz için daha yapacak çok işimiz var. Tesisimizi ziyarete gelen Milletvekilimiz Adil Çelik, Tarım İl Müdürümüz Erkan Alkan ve Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanımız Serkan Akça’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here