Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur: Terörle mücadelemiz sonuna kadar sürecek

0
87

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, 15 Temmuz darbe girişiminin beşinci yıldönümünde TBMM’de düzenlediği toplantıda konuştu. Uygur, “15 Temmuz gecesi göstermiştir ki; hiçbir ihanet ve şer odağı vatan, bayrak ve ezan sevdamız karşısında duramayacak, milletimiz asla yenilmeyecek, devletimiz asla yıkılmayacaktır” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili, MKYK Üyesi Belgin Uygur, 15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yıldönümünde TBMM’de basın toplantısı yaptı.

Uygur, “Devletimize ve milletimize karşı gerçekleştirilen en alçak ve an hain saldırılardan biri olan 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. 15 Temmuz’daki hain kalkışma; devletimizin işgaline ve yok edilmesine, milletimizin esaret altına alınmasına yönelik bir ihanet ve terör saldırısıdır. FETÖ terör örgütü ve işbirlikçileri tarafından gerçekleştirilen hain kalkışma Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın liderliği, kararlılığı; milletimizin onurlu ve güçlü duruşu ile bertaraf edilmiştir.

Aziz milletimiz kenetlenip devletine, demokrasisine, bayrağına, ezanına, istikbal ve istiklaline sahip çıkarak şanlı tarihimiz boyunca olduğu gibi gerektiğinde yenilmez bir kahramana dönüşebileceğini tekrar göstermiştir. 15 Temmuz gecesi göstermiştir ki; hiçbir ihanet ve şer odağı vatan, bayrak ve ezan sevdamız karşısında duramayacak, milletimiz asla yenilmeyecek, devletimiz asla yıkılmayacaktır.

15 Temmuz gecesi milletimize pranga vurmak isteyen; ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirmek, demokrasimizi yok etmek isteyen hainler şanlı bir direnişle karşılaştı. O gece milletimiz kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla destan yazdı. Geride evlatlarını, eşlerini bırakarak sokaklara çıkan, gazi olan, gözünü kırpmadan şehadete yürüyen kadınlarımız da Kurtuluş Savaşının kadın kahramanlarının mücadelesini aratmayan cesaretleriyle tarih sayfalarına isimlerini yazdırdı.

15 Temmuz; vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, aziz milletimizin kararlılığının ve cesaretinin, milli birliğimizin ve beraberliğimizin dünyaya bir kez daha gösterildiği destandır. Şanlı direnişimiz yalnızca; Türkiye’de değil, Dünya siyasi tarihinde de bir darbeye, bir terör saldırısına nasıl cevap verileceğinin en önemli örneğini ortaya koymuştur. Vatanımıza ve demokrasimize kastedenler bilsinler ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan liderliğinde FETÖ terör örgütü ile onun işbirlikçileri ile ve bütün terör örgütleri ile mücadelemiz sonuna kadar kararlılıkla sürecektir. 15 Temmuz ruhu daima yaşayacaktır.

Vatanımıza, devletimize ve milletimize kastedenlere karşı demokrasi nöbetimiz daima devam edecektir. Güçlü Türkiye yolunda 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; O gece, kahramanca verdikleri mücadelede gazilik unvanı ile şereflenen kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyor, makamların en şereflisi, şehadet makamına ulaşan 251 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here