Ak Parti Balıkesir Milletvekili Uygur: Türkiye’nin merkezi olacağız

0
151

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu, fabrikaları gezdi. Uygur, “Ekonomimizin can damarı Organize Sanayi Bölgesinde müthiş bir potansiyel var. 125 fabrika ve 10 bine yakın çalışanıyla OSB her geçen yıl büyümeye devam ediyor. Ülkemizin önde gelen büyük sanayicileri fabrikalarını Balıkesir OSB’ye taşıyor. Balıkesir artık yatırımcının yeni çekim merkezi. Burada hedef 30 bin kişilik istihdama ulaşarak yalnızca bölgenin değil Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden birisi olmak” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Katip Üyesi Avukat Belgin Uygur, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Uygur, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi  (BALOSB)  Müdürü Mesut Eray, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki, Yönetim Kurulu Üyesi Nazmi Yarış ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Mesut Eray, OSB hakkında brifing verdi. Yönetim Kurulu ile istişarede bulunan Uygur, talep ve önerileri dinledi.

Uygur ve beraberindeki heyet toplantının ardından OSB alanı içerisinde yapımı devam eden Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Uygur, “Balıkesir ekonomisinin can damarı olan Organize Sanayi Bölgesindeki ziyaretimizde gördük ki burada müthiş bir potansiyel var. 125 fabrika ve 10 bine yakın çalışanıyla Balıkesir OSB her geçen yıl büyümeye devam ediyor.

“HEDEF 30 BİN İSTİHDAM”

Son yıllarda da önemi gittikçe artan bir ivme ortaya koymuş durumda. 2017 yılında Balıkesir en fazla yatırım çeken il oldu. Ülkemizin önde gelen büyük sanayicileri fabrikalarını Balıkesir OSB’ye taşıyor. Marmara ve Ege Bölgesinin kesişim noktasındaki Balıkesir artık yatırımcının yeni çekim merkezi. Burada hedef 30 bin kişilik istihdama ulaşarak yalnızca bölgenin değil Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden birisi olmak. Ulaşım avantajları, güçlü yönetimi, dinamik yapısı ve yüksek hizmet kalitesi ile Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi şehrinin ve ülkesinin ekonomik değerlerine katkı vermeye hazır bir şekilde yatırımcısını beklemektedir. Biz de üzerimize düşen her konuda var gücümüzü ortaya koyuyoruz” dedi.

“PERSONEL İHTİYACINI KARŞILAYACAK”

Uygur, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ni de gezdi. Merkezin sanayideki fabrikaların nitelikli personel ihtiyacını karşılayacağını kaydeden Belgin Uygur, “Yakın zamanda tamamlanacak olan ve fabrikaların nitelikli personel ihtiyacını karşılamak amacıyla yapımı devam eden Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde de incelemelerde bulunduk. Sanayicimiz açısından mesleki eğitimin önemini biliyoruz. Bu merkez bünyesindeki 5 atölye ve 5 dershane ile hem OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin atölye ihtiyacı karşılanacak hem de Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi olarak hizmet edecektir” diye konuştu.

Uygur, üç fabrikayı da  ziyaret ederek bilgi aldı. İŞBİR Sentetik fabrikası, Erdoğanlar Makine ve Beksan Fabrikasını ziyaret eden Uygur, fabrikaların faaliyet alanlarını gezerken çalışmaları ve kapasiteleri hakkında bilgi aldı.

Uygur, “Burada ülke ekonomisine katkıda bulunan fabrikalarımızdan üçünü ziyaret ettik. İŞBİR Sentetik Genel Müdürü Gürsel Ötegengil, Erdoğanlar Makinanın sahipleri Serkan Nuhoğlu ve Hakan Nuhoğlu ve son olarak Beksan Fabrikası sahibi Hüseyin Bekki’den bilgi aldık. Ülkemize katma değer kazandıran, istihdam sağlayan, üreten, ihracat yapan işletmelerimizden bölgemiz adına çok gurur duydum. Kendilerine çok teşekkür ederim. OSB’de faaliyetlerini sürdüren tüm fabrikalarımıza da faaliyetlerinde başarılar dilerim” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here