Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi Belgin Uygur: Balıkesir eğitimde yükseliyor

0
115

Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Belgin Uygur, Savaştepe ve Bigadiç’te üç okulun proje okulu olarak onaylandığını açıkladı.

Uygur, yaptığı açıklamada; “Bigadiç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Savaştepe Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Proje okulu olmaları konusunda Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mahmut Özer ile yaptığımız görüşmeler olumlu neticelenerek, proje okulu olmaları onaylandı” dedi.

Milletvekili Uygur, sözlerine şöyle devam etti: “Savaştepe Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Tarım ve Hayvan Sağlığı Lisesine dönüştürülmesinin ardından bir de proje okulu olması ilçemiz açısından büyük önem taşıyor. Aynı şekilde; Bigadiç’te yapılacak olan Termal Uygulama Oteli’nin bağlı olduğu Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de proje okulu olması eğitim kalitesinin daha da yükselmesi açısından çok sevindirici.

Öte yandan mezunu olmaktan gurur duyduğum Bigadiç Anadolu İmam Hatip Lisemizin de proje okulu olmasından dolayı çok mutluyum. Milli Eğitim Bakanlığımız proje okullarının sayısının artması konusunda çok önemli çalışmalar yürütüyor. Proje okulları kalite kültürünü geliştirmek ve bu kaliteyi sürekli hale getirmek noktasında çok önemli bir sorumluluk üstlenmektedir. Güçlü ve büyük Türkiye’yi inşa edecek evlatlarımızın en iyi eğitimi alması için girişimlerimizi bu yönde gerçekleştirmekteyiz. Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mahmut Özer nezdinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Çevre illerden gelecek öğrencilerimizin de artık eğitim alabileceği proje okullarımız; şehrimize, ilçelerimize, eğitim camiamıza ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun.” Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here