Ak Parti İl Başkanı Demiraslan: 400 bin oy alacağız

0
304

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, 2019’da Balıkesir’de Türkiye ortalamasının üzerinde oy alacaklarını söyledi. Yüzde 52’yi aşacaklarını kaydeden Demiraslan, “İnanmadığım bir şeyi söylemem. Balıkesir’de sandık sandık çalışıp 400 bin oy alacağız. Bunu yapacak, hedefe kilitlenmiş bir ekip oluşturduk” dedi.

Ak Parti’de seçimle göreve gelen İl Başkanı Hasan Demiraslan, yeni dönem hedeflerini HABERCİ’ye anlattı. İl Yönetim Kurulunu belediye başkanları, milletvekilleri ve genel merkez ile istişare ederek hazırladıklarını kaydeden Demiraslan, 2019’da oylarını Türkiye ortalamasının üzerine taşıyacak bir ekibi oluşturduklarını bildirdi.

Demiraslan, “Kongrenin ardından yönetim kurulu toplantımızı yaparak start verdik. Ciddi anlamda iddialıyız, hedeflerimiz var, 20 ilçe ve büyükşehir belediyemizi alıp genel seçimlerle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye ortalamasının üzerinde oy alacağız. Yüzde 52’nin üzerinde oy alacağız. Hedefimiz  bu. Disiplinli ve sistemli çalışmamıza güveniyoruz. Güzel bir yönetim oluşturduk. İlçe teşkilatlarımız yenilendi, kadın ve gençlik kollarımız yenilendi, heyecanlı bir ekip var ve herkes hedefe kilitlenmiş durumda” dedi.

“HER MAHALLEDE BİRE BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”

Sandık bazlı çalışma sistemi ile Balıkesir’deki seçmelerin tamamına ulaşacaklarını belirten Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, hastası olanın hastasına, cenazesi olanın cenazesine, düğünü olanın düğününe gideceklerini söyledi.

Demiraslan, “Sandık bazlı çalışma sistemini mutlaka uygulayacağız. Her mahallede sandık yönetimlerini oluşturduk. Bu ekip sandık seçmen listesini alıp bire bir çalışma yapacak. Üyemiz olanları ziyaret ediyoruz, üyemiz olmayanları üye yapma gayretinde olacağız. O sandıkta hasta varsa geçmiş olsun ziyaretine, cenaze varsa taziyeye, düğün varsa düğününe gidiliyor. Her Pazartesi STK, Salı hastane, Çarşamba şehit ailesi, Perşembe ihtiyaç sahibi aile, Cuma esnaf, Cumartesi köy ziyareti yapıyoruz, bunları 20 ilçede eş zamanlı olarak yapıyoruz. Beş ay sonra gidilmedik esnaf, STK kalmayacak” diye konuştu.

“OYUMUZU YÜZDE 30 ARTIRACAĞIZ”

Balıkesir’de oyların yüzde 52’sini alacaklarını ve yaklaşık 400 bin oy alacaklarını belirten İl Başkanı Hasan Demiraslan, sözlerine şöyle devam etti: “İnanmadığım hiçbir şeyi söylemem. Bu afaki bir rakam değil. Hırslı, azimli, istekli ekip var ekibime güveniyorum. Belediyelerimiz ve vekillerimizle hedefi tutturacağımıza canı gönülden inanıyoruz. Bu yarışta CHP’yi rakip olarak görmüyoruz.”

Özel Haber: Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here