Ak Parti İl kongresi 10 Şubat’ta

0
88

Ak Parti’de ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından il kongresi için tarihi netleşti. Ak Parti İl kongresi 10 Şubat Çarşamba günü yapılacak. Ak Parti Balıkesir il kongresine Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da video konferans yoluyla katılacak.

Ak Parti İl teşkilatında 7. olağan kongre heyecanı yaşanıyor. İl Başkanı Ekrem Başaran yaptığı yazılı  açıklamada Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre süreci ile ilgili en önemli talimatlarından biri olan halkın sesine kulak verilmesi, hissiyatlarının dinlenmesi ile bir ekip oluşturulması düsturuna uyacaklarını dile getirdi.

“HALKIN SESİNE KULAK VERECEK EKİP OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Başaran, “19 yıllık tecrübemizi yansıtacağımız, 19 yıl boyunca Ak Partimize emek vermiş, gayret etmiş arkadaşlarımızı bu çatının altında, siyasal yapım sürecinin içinde tutacağımız aynı zamanda kadın ve gençlerimize daha fazla alan açacağımız bir süreç yürüteceğiz. Pandemi atakları nedeniyle uzayan ilçe ve il kadın kolları kongrelerini tamamladık. Çok şükür bu süreç ne bir sıkıntı ne de sağlık problemi yaşanmadan tamamlandı.

Şimdi partimizi 2023 seçimlerine taşıyacak kadroların hassas, ince ve geniş bir istişareyle oluşturulması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yine 2023 seçimlerine hazırlanırken gelen yeni seçmenin beklentilerinden, değişen beklentilere her alanda milletin sesine kulak vereceğimiz bir ekip oluşturacağız. Teşkilatlarda görev yapmış, mevcut görevde olan ve son olarak yeni görev almak isteyen herkesi İl Başkanlığına başvuruda bulunmaya davet ediyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here