Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Çam: Millete rağmen siyaset yapmadık

0
146

Ak Parti İl Kadın Kolları’nın 6. kongresinde Başkan Meral Cengiz, tek aday olarak girdiği seçimlerde güven tazeledi. Kongreye katılan Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, “Kadınlar olarak Cumhurbaşkanımızın yükünü hafifletmek için çalışıyoruz. Millete rağmen siyaset yapmadık, kadın erkek ayrımı da yapmadık. Ülkeyi kurarken de, 15 Temmuz mücadelesinde de böyleydi” dedi.

Ak Parti İl Kadın Kolları’nın 6. kongresi Avlu Balıkesir Kongre Merkezi’nde yapıldı. Divan Başkanlığını Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Serpil Kavrak’ın yaptığı kongrede seçimlere tek aday olarak giren Meral Cengiz güven tazeledi. Kongreye Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, İl Başkanı Ekrem Başaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve partili kadınlar katıldı.

“KADINSIZ BAŞARI OLMAZ”

İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, millet için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Cengiz, “Cumhurbaşkanımızın desteğiyle, her gün yenilenerek liderimizin arkasında dimdik durarak siyasette olmaya devam edeceğiz. Kadınsız başarı olmaz. 2023’e giderken biz hazırız. Her daim göreve hazırız. Balıkesir’de 20 ilçede ulaşılmamış kadın kalmayıncaya kadar çalışacağız” dedi.

“KADINLARIN BAŞARISI ÇOK BÜYÜK”

Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam ise; Ak Parti’nin 19 yıllık iktidarında kadınlar olmasaydı bu başarının olmayacağını söyledi. Genel Başkan Çam, “Kadınlarımızın çok büyük emeği var. Cumhurbaşkanımız milletin partisi olarak yola çıkarken Kadın ve Gençlik Kollarını da Ak Parti ile birlikte kurdu. Birlik, beraberlik içerisinde yolumuza bakmamız gerekiyor. 19 yıldır hükümetteyiz, bu süreçte üzerimize salmadıkları terör örgütü kalmadı. Kadınlar olarak Cumhurbaşkanımızın yükünü hafifletmek için çalışıyoruz. Muhalefet sürekli Cumhurbaşkanımıza ve ailesine düşmanlık yapıyor. Onlar iftira atacak biz doğruları söyleyeceğiz. Bizler azmettik, çalıştık, hep ileriye gittik.

Millete rağmen siyaset yapmadık. Kadın erkek ayrımı yapmadık. Ülkeyi kurarken de böyleydi, 15 Temmuz mücadelesinde de böyleydi. Bugün parlamentoda 104 kadın vekilimizden 54’ü Ak Partili. 46 kadın vekilimiz Kadın Kolları ve parti ama kademelerinden geliyor. Balıkesir’den 2 kadın vekilimiz Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir’de Kadın Kolları Başkanlığından geliyor. Binin üzerinde kadın belediye meclis üyemiz, 10 kadın belediye başkanımız var. Ana muhalefetin kadınları ne yapıyor? Kendi partilerindeki taciz, tecavüz vakalarına neden ses çıkarmıyorlar? Diyarbakır annelerinin yanında neden durmuyorlar? Bizde makamlar değişir, partimizin kurucu ruhu değişmez. Bizim için en değerli olan Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmaktır” dedi.

Kadın Kolları Genel Başkanı Çam, Siirt ve Aksaray’da yapılan kadın kolları kongrelerinde canlı yayınlanan konuşmasının sonunda partili kadınlara daha çok çalışacaklarını yer aldığı sözleri tekrarlattı.

YILMAZ: KADINLARIMIZ YÜKÜMÜZÜ ALIYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da; Ak Partili kadınların siyasette yük olan değil yük alan, zarif ve zerafetlikleri ile partinin başarısında büyük pay sahibi olduklarını söyledi. Yılmaz, “2019 Büyükşehir Belediye seçimlerinde üç ayda 300 bin kişiye ulaşmak için plan yaptık. Her gittiğimiz yerde hilafsız çalışan kadınlarımıza teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” dedi.

“KADIN KOLLARINDAN GELMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Ak Parti’de Kadın Kolları Başkanlığı yaptıktan sonra milletvekili seçilen Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir de; kongrede yaptıkları konuşmada Kadın Kolları’nda görev almanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Milletvekili Uygur, “Ak Parti’nin en büyük başarısı kadınların gönlüne girmesidir. Yerel yönetimlerden üniversitelere, dış işlerine kadar hayatın her alanında kadınlarımız yer alıyor. Tarım şehri Balıkesir’de girişimci kadınlarımıza destek oluyor, olmaya devam ediyoruz” dedi.

Ak Parti Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir ise; Kadın Kollarının bayrağını taşımanın gururunu yaşadığını söyledi. Aydemir, “Sözde Genel Başkana milletimiz cevabını 2023’de verecek” dedi.

Kadın Kollarının kongresinde konuşan Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı ve Adil Çelik de partili kadınların partinin başarısındaki en büyük paylardan birisi olduğunu belirterek emekleri için teşekkür etti. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here