Ak Partili kadınlardan işitme engellilere maske

0
35

Ak Parti Balıkesir İl Kadın Kolları yöneticileri, işitme engelliler için özel üretilen gülümseyen maskeleri Milletvekili Mustafa Canbey ile birlikte Balıkesir İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyelerine hediye etti.

Ak Parti İl Kadın Kolları üyelerinin girişimleriyle üretilen smile maskeler Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ve İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz tarafından Balıkesir İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneğine hediye edildi.

Ayşenur Ay ve Nuray Taşdelen’in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen proje kapsamında Balıkesir’de üretilen maskeler dün Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey’in de katıldığı programda Balıkesir İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyelerine hediye edildi.

Ak Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, Türkiye’de bu maskelerin Balıkesir’de üretilmesinden çok memnuniyet duyduklarını belirterek, “Proje koordinatörlerimiz ile dikim aşamasında katkıları olan Melek Köse ve Milletvekilimiz Dr. Mustafa Canbey’in Giyim Endüstri Öğretmeni kıymetli eşi Esra Bedia Canbey hanımefendi gerçekten çok katkı verdi. Esra hanımefendiye katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

“GÜLÜMSEYELİM, MASKESİZ DOLAŞMAYALIM”

Cengiz, “Balıkesir’de özel çabalarımızla üretilen maskeleri bugün Balıkesir İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İsmail Hakkı Buran’ı ziyaret ederek hediye ettik. Bizlere eşlik eden Milletvekilimiz Mustafa Canbey’e de teşekkür ediyoruz. Bizler bu pandemi döneminde insanlarımıza fayda sağlayacak ürünler ortaya konulmasından müteşekkiriz. Covid-19 salgınından korunmak için maske şart. Hayata bu maskelerle gülümseyelim, maskesiz dolaşmayalım” dedi.

Balıkesir İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İsmail Hakkı Buran da maskelerin çok kullanışlı olduğunu ifade ederek, “Bu projeyi düşünen ve uygulayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bizleri gülümseten bir iş oldu gerçekten. İyilik her zaman kazanıyor” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here