Akademisyenler ödüllerini aldı

0
4

Yükseköğretim Akademik Yılı açılış töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi. Törende doktora tezi ile ödüle layık görülen Balıkesir Üniversitesi akademisyenleri Doktor Selma Şenel ve Tez Danışmanı Doktor Öğretim Üyesi Ömer Kutlu’ya ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

2018-2019 Akademik Yılı açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla YÖK himayesinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende Yükseköğretim tarihinin ilk akademi ödülleri olan ‘YÖK Üstün Başarı Ödülleri’ ikinci kez sahiplerini buldu.

2018-2019 Yükseköğretim Akademik Yılı açılış törenine tüm üniversite rektörlerinin yanı sıra ilgili bakanlar, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler, devlet protokolünden birçok kişi ile üniversiteleri temsilen belli sayıda akademisyen ve öğrenciler olmak üzere yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Törende Balıkesir Üniversitesi ve Senatoyu temsilen Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Baştürk, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Halil İbrahim Şahin, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Vekili Prof. Dr. Şükrü Metin Pancarcı, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türkan Göksal Özbalta, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban, Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Soykan yer aldı.

Törene ayrıca ‘2017 YÖK Üstün Başarı Ödülleri’ kapsamında, Sosyal ve Beşeri Bilimler Kategorisinde, Ölçme ve Değerlendirme alanında yaptıkları ‘Bilgisayar Ortamında Bireye Uyarlanmış Testlerin Görme Engelli Öğrencilere Uygunluğunun İncelenmesi’ konulu doktora tezi ile ödüle layık görülen Balıkesir Üniversitesi akademisyenlerinden Doktor Selma Şenel ve Tez Danışmanı Doktor Öğretim Üyesi Ömer Kutlu da katıldı. Şenel ve Kutlu’ya ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here