Akçay’a dosya verdi

0
150

Türk Büro-Sen Balıkesir Şube Başkanı Sıtkı Alkan, Ek Gösterge Maliye ve Hazine Bakanlığında kurum içi uzmanlık sınavı yardımcı hizmetlilerin GİH sınıfına geçirilmesi, Emniyet ve TSK’da çalışan memurların sorunları için hazırladıkları dosyayı MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay’a sundu.

Türk Büro Sen Şube Başkanı Sıtkı Alkan, çalışanların sorunlarının çözümünü içeren dosyayı Balıkesir’e gelen MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay’a sundu.

Alkan, “Baskılara rağmen, inandığımız doğrulardan vazgeçmedik. 400 bin üyemizle dimdik ayaktayız. Biz devletin liyakatli ve ehliyetli eller tarafından yönetilmesi gerektiğine inanıyor ve her zaman bu fikrimizi savunuyoruz. Sadece 4 gruba ek gösterge verilmesi çalışma barışını zedeler.  Biz Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro Sen  olarak sorumlu sendikacılık anlayışımız gereği, elimizi taşın altına koyduk ve ek göstergelerle ilgili çok güzel bir çalışma hazırladık. Tüm unvanlarda ek göstergenin 800’er puan artırılması ve hiç ek gösterge alamayan yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmesi ile ilgili çalışmamızı hazırladık. Mustafa Kalaycı da TBMM’ye kanun teklifi olarak sundu ve şuanda Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeyi bekliyor. Bütün siyasi partilerin üzerinde mutabakat sağladığı bir meselenin daha fazla bekletilmesini istemiyoruz. Kamu çalışanları kısa zamanda ek gösterge teklifimiz ile ilgili tüm çalışanları kapsayacak şekilde müjde beklemektedir. Düzenlememiz hayata geçerse memurlar emekli oldukları zaman hem emekli maaşlarında hem de ikramiyelerinde artış olacak.Bizim gündemimiz 3600 ek gösterge, tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, Yardımcı Hizmetlilerin Genel İdare Hizmetler Sınıfına geçirilmesi Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan Devlet Memurlarının sorunlarının çözülmesi ve ek zam yapılmasıdır” dedi.

AKÇAY: KAMU-SEN, HER ZAMAN HAK VE LİYAKATI SAVUNMUŞTUR

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Türkiye Kamu-Sen’in 1992 yılından bu güne geçirdiği sürece yakından şahit olduğunu belirterek Türkiye Kamu-Sen’in her zaman hak ve liyakatı savunduğunu söyledi. Akçay, “3600 ek gösterge ve diğer tüm hususlar, gerek seçim beyannamelerimizde gerekse de kanun tekliflerimiz ile her zaman gündemimizdedir. Bunlar bizim taahhüdümüzdür ve her zaman arkasındayız. Bütçeden maliyet gerektiren hususlar olduğunda diğer partiler ile uzlaşma sağlamamız gerekiyor. 3600 ek gösterge konusu Cumhurbaşkanı tarafından da sadece 4 unvan için dile getirilmiş bir konudur. Bizim de bu konuyla ilgili Türkiye Kamu-Sen ile hazırladığımız kanun teklifimiz var. Bu konunun ve diğer konuların yakinen takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here