Akıl sağlığı incelenecek 

0
199

ÖZEL HABER – Havran’da iki yıl önce sevdiği Gülşen Çetinkaya’yı evini iki tüfekle basıp annesi Melike, kardeşleri Ebru ve Tuncay ile birlikte öldüren Ali S.’nin dört kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılandığı duruşmaya devam edildi. Ali S. tahliye talep ederken, hakim akıl sağlığının yerinde olup olmadığının incelenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar verdi.

DÖRT KİŞİ ÖLDÜRDÜĞÜ KATLİAMI CANLI YAYINLADI 

Havran Hüseyin Beşeler Köyü’nde 19 Şubat 2018’de meydana gelen olayda 28 yaşındaki Ali S. evlenme hayali kurduğu ancak ailesinin izin vermediği 22 yaşındaki Gülşen Çetinkaya’nın evini iki tüfekle basmış, Gülşen Çetinkaya ile birlikte annesi Melike Çetinkaya, kardeşleri Ebru (18) ve Tuncay’ı (19) öldürmüş, kardeşi Yasin (4) ile komşuları Bayram (64) ve Murat  Eren’i (44) yaralamış katliamı da sosyal medya hesabından canlı yayınlamıştı.

SAVCI 4 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ 

Olaydan bir gün sonra cinayetlerde kullandığı av tüfeklerinden biri ile birlikte yakalanan Ali S.’nin 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın 3. duruşması Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı.

İddianameyi hazırlayan savcı, sanık Ali S.’nin yaralı halde bulunan ve acı içinde çığlık atan evdeki Gülşen Çetinkaya, annesi Melike, 2 kardeşi Ebru ve Tuncay’ın bağrışlarına aldırış etmeden video çekmeye devam ettiğini ve aynı anda internet üzerinden yayın yaptığını, eve gelmek isteyenlere de engel olduğunu belirterek 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmasını istedi.

AKIL SAĞLIĞI İNCELENECEK

Dört kişiyi öldürüp üç kişiyi de yaralayan Ali S., önceki gün Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan 3. duruşmada tahliye edilmesini istedi. Mahkeme Başkanı Adli Tıp Kurumu’ndan sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığına dair rapor alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here