Akın, Atatürk’e saygısızlığı sordu

0
19

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Kara Harp Okulu’nda yaşanan skandalı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a sordu. Akın, “Atatürk’ün Harbiye’ye girişinin 121. yıldönümü 13 Mart tarihinde kutlanırken törende yaşananlar tam bir skandaldır” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Kara Harp Okulu’nda yaşanan skandalı CİMER üzerinden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a sordu.

Atatürk’ün Harbiye’ye girişinin 121’nci yıldönümü 13 Mart tarihinde kutlanırken törende yaşananları tam bir skandal olarak değerlendiren Ahmet Akın, “Kara Harp Okulu mezunu bir asker, Genelkurmay Başkanlığı yapmış bir komutan ve Milli Savunma Bakanı olarak siz de çok iyi bilirsiniz ki; Kara Harp Okulu’ndaki törende, geleneksel yoklamanın yapıldığı sırada numara 1283’e geldiğinde Harbiyeliler ayağa kalkıp esas duruşta Atatürk’e saygı gereği ‘İçimizde’ diye seslenir. Bu töreni yediden yetmişe her Türk vatandaşının bildiği bir gerçektir. Ancak geçtiğimiz törende üç kişi töreni adeta sabote etmiş, Türk milletinin gönlünde yer etmiş bir komutan olan Atatürk’ün adı geçtiğinde ayağa kalkmayarak saygısız bir tutum sergilemiştir” diyerek, Bakan Akar’a şu soruların yöneltti: “Kimdir bu saygısız kişiler? Asker oldukları doğru mudur? Asker iseler ebedi komutanları, Türk milletinin kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlıktan ötürü kendilerine soruşturma açılmış mıdır? Türk askeri hiçbir zaman Atasına saygısızlık etmeyeceği gibi Kara Harp Okulu’nda ortaya çıkan bu skandalın müsebbipleri kimlerdir? Kamuoyuna bu skandal ile ilgili ne zaman açıklama yapmayı düşünüyorsunuz?” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here