Akın, Osmaniye raporu hazırlayacak

0
138

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başdanışmanı Ahmet Akın’ı Osmaniye’ye görevlendirdi. Akın, CHP’li milletvekillerinden oluşan heyetle birlikte bugün Osmaniye’de çalışmalarda bulunacak.

Cumhuriyet Halk Partisi, milletvekillerini illerde görevlendirerek, il gezisinde değerlendirmek üzere rapor istedi. Raporların en geç 1 Ekim’e kadar genel merkeze ulaştırılması istendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 120 milletvekilini 24 ilde görevlendirdi. Meclis açılana kadar heyetler halinde illerde çalışacak milletvekilleri hazırladıkları raporları genel başkana sunacak.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu ve Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü ile birlikte Osmaniye’de çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

Ahmet Akın yapacakları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Genel Başkanımızın talimatıyla önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği Osmaniye ziyareti öncesinde kendisine sunulmak üzere bir rapor hazırlayacağız. Burada gerçekleştireceğimiz ziyaretlerde bölgenin genel sosyal ve ekonomik durumunu raporlayacağız. Bölgedeki siyasi iklim ve halkın siyasi eğilimleri, bu eğilimlerin değiştirilmesi konusunda izlenmesi gereken yol haritasının belirlenmesine temel oluşturacak veriler toplayacağız. Bölgede CHP’yi güçlü ve zayıf kılan unsurlarının neler olduğunu tespit etmeye çalışacağız. Bölge halkının temel sorunları ve bu konuda CHP’den beklentilerini raporlayacağız. STK’lar, kanaat önderleri ve vatandaşlarımızla görüşeceğiz.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here