Alevler sahile kadar indi!

0
95

Edremit Altınkum’da çıkan sazlık yangınında alevler sahile ve yola kadar geldi, denizden çıkan tatilciler endişeli gözlerle alevleri izlerken; bazı noktalarda da karayoluna kadar uzanan alevler yüzünden trafik ilerleyemedi.

Edremit Altınkum Mahallesi ile Burhaniye Ören Mahallesi’nin kesiştiği noktadaki sazlıkta dün yangın çıktı. Yangının çıktığı yere bir kilometre uzaklıktaki yerleşim yerlerinde bulunanlar, panik yaşadı, alevlerin kontrol altına alınması için havadan ve karadan müdahale edildi.

Edremit’in Altınkum Mahallesi ile Burhaniye’nin Ören Mahallesi’nin kesiştiği noktadaki sazlık alanda dün saat 14:30 sıralarında, bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevleri görenler, ‘Alo 177 Orman Yangın İhbar Hattı’nı aradı. İhbar üzerine bölgeye orman ekipleri ve Edremit, Burhaniye, Havran itfaiye görevlileri, 2 yangın söndürme helikopteriyle sevk edildi. Yangın, yaklaşık 2 hektarlık alanda etkili oldu, bir kilometre uzaklıktaki yerleşim yerlerinde bulunanlar, panik yaşadı. Yangının söndürülmesi için havadan ve karadan müdahale edildi.

KONTROL ALTINA ALINDI

Yangın, yaklaşık iki saatte ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yaklaşık bir kilometre mesafedeki yerleşim yerlerinde paniğe yol açan yangında 50 hektarlık alanın zarar gördüğü belirlendi. Yangın bölgesine yakın bir yerde bulunan barınaktaki hayvanlar ise alevlerden zarar görmezken, diğer yerleşim yerlerinden uzaktaki 3 katlı villanın bahçesindeki otların yandığı belirtildi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here