Allah’tan ümit kesilmez

0
348

Doktorların, “Her şeye hazırlıklı olun” dediği hastaya benzettiğim Balıkesirspor, sezonu Beypiliç Boluspor galibiyetiyle açarken, “Allah’tan ümit kesilmez” gerçeğini bir kez daha ortaya koydu.

Yusuf Şimşek’e “Onu neden oynattı, bunu neden oynatmadı” diyecek durumumuz olmadığına göre, galibiyetin mimarı olarak kendisini ve teknik heyetini kutlamak gerekir.

Maçı tribünden takip eden altyapı hocalarını da bu kutlamadan ayırt etmiyorum. Sahada mücadele eden özellikle genç oyuncuların hata yapmaması için onlar da en az sahadakiler kadar ter döktü.

Son sezonlarda şartlar nedeniyle neredeyse demirbaşa dönen tecrübeli oyuncu kadrosunun içine serpiştirilen genç oyuncular, formanın kırk yıllık sahibi gibi yüreklerini ortaya koyarak, sahanın her yerine basmaya çalıştı.

Oyunun geneline baktığımızda seyir zevkinden söz etmek çok mümkün olmasa da ortaya konulan mücadele üst düzeydi.

Nitekim sonunda da daha çok mücadele eden, daha çok isteyen, en önemlisi de daha az hata yapan Balıkesirspor, topa daha fazla sahip olan, sezona daha iyi hazırlanan ve transfer kabiliyeti olan Beypiliç Boluspor’u 1-0 yenmeyi başardı.

Belki de doksan dakikanın tek net gol vuruşunu yaparak, futbol kariyeri boyunca yaptığı en iyi işi tekrarlayan Anıl Taşdemir’in golü, her anlamda görülmeye değerdi.

Başta futbol olmak üzere, her spor branşının temel kuralı olan rakibinden fazla mücadele etme şartını yerine getirirken, topu rakibine bırakan Balıkesirspor, konuk takım oyuncularının yarısı kadar topa sahip oldu.

İyi de rakiplerinin yarısı kadar isabetli pas yapabilen Balıkesirspor, nasıl oldu da kazandı?

Bolusporlu oyuncularla 57’şer kez ikili mücadeleden galip çıkan kırmızı-beyazlılar, rakibinden çok daha fazla top çaldı ki bunlardan birisi de golle sonuçlandı.

Yirmi kez Bolusporlu oyuncuların paslaşma trafiğini bozmayı başaran Balıkesirspor, 33 uzaklaştırılan topla da rakibin kademeler arasındaki bağını kopardı.

Bu mücadele anlayışı, hataları da yok seviyesine indirince, konuk takımın sayısal üstünlük sağladığı diğer istatikler, sahadan puanla ayrılmasına yetmedi.

“Hata” demişken, maçın hakemi Oğuzhan Aksu, yeni kokartıyla çıktığı ilk karşılaşmada çok konuşulacak hatalar yapmadı. 12’nci kuralı yorumlamasıyla ilgili bazı hataları var ama o kadar çatlak su kaçırmaz. Ancak haftaların ilerlemesiyle birlikte maçlardaki gerilimin artacak olması işini zorlaştırabilir.

Maçın başındaki beklentileri, ortaya koyduğu mücadele anlayışıyla yıkan Balıkesirspor, maçın son düdüğüyle birlikte galibiyet sevincini doyasıya yaşadı.

Tüm oyuncu kadrosu ve teknik heyet, sezona galibiyet moraliyle başlamanın sevincini, yöneticiler ve taraftarlarla paylaştı.

Bize de emeği geçen herkesi bir kez daha kutlamak kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here