Alpagut Avrasya Şampiyonası’na Harb-İş damgası

0
128

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Alpagut Spor Kulübü Dernekleri Federasyonu’nun koordinasyonunda düzenlenen Alpagut Avrasya Şampiyonası’na damga vuran Harb-İş Spor Kulübü sporcuları, elde ettikleri derecelerle Milli Takım’ın şampiyon olmasında önemli rol oynadı.

Türk milletinin Ata Sporu olan, son yıllarda 3 kıtada 30’u aşkın ülkede binlerce sporcu tarafından yapılan Alpagut sporunun Avrasya Şampiyonası, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Alpagut Spor Kulübü Dernekleri Federasyonu’nun koordinasyonunda 20-21 Kasım tarihleri arasında Kestel Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda düzenlendi.

10’dan fazla farklı ülkeden yaklaşık 250 sporcunun katıldığı turnuvada, Türkiye, Azerbaycan, Irak, İran, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Pakistan, Bangladeş ve Afganistan’dan sporcular ter döktü.

Turnuvada ülkemizi temsil eden Harb-İş Sporlu sporculardan Arda Hançer, Ümitler Kategorisi’nde mücadele ettiği Ayça Sistemi’nde birinci olduktan sonra aynı başarıyı Kechut Sistemi’nde de göstererek, iki altın madalya birden kazanırken, Milli Marş’ımızı da iki kez dinletip, bayrağımızı göndere çektirdi.

Geçler Kategorisi’nde mücadele eden Şule Efe, Ayça Sistemi’nde şampiyon olurken, aynı kategoride yarışan Enes Burak Aker de ikinci olarak madalya kürsüsündeki yerini aldı.

Minikler Kategorisi’nde Harb-İş Spor’u ve ülkemizi temsil eden Tahsin Uçar da ikincilik madalyası alarak, Milli Takım’ın turnuvayı şampiyon olarak tamamlamasında önemli rol oynadı.

HÜSEYİN HANÇER: GURUR DUYUYORUM

Turnuvanın ardından duygularını dile getiren Harb-İş Spor Karate Antrenörü Hüseyin Hançer, “Gençlerin spor yapmasına öncülük eden kulübümüzü, şehrimizi ve ülkemizi temsil ettiğimiz turnuvada Milli Takım’ımızın şampiyon olmasına katkı sağladık. Tüm sporcularımla gurur duyuyorum. Bu vesileyle de başta sporcularımızın aileleri ve kulüp yöneticilerimiz olmak üzere, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here