Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, çocuklara verdiği sözü tuttu

0
59

Altıeylül Belediyesi’nce düzenlenen uçurtma şenliğine gösterilen yoğun ilgiden dolayı uçurtma tedarik edemeyen çocukların adreslerine Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın talimatıyla uçurtmaları teslim edildi.

Bahçelievler Mahallesi Rüzgar Caddesi Diş Hastanesi Karşısında bulunan yürüyüş parkurunda 26 Eylül Pazar günü düzenlenen uçurtma şenliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

860 ADRESE BİN 81 UÇURTMA ULAŞTIRILDI

‘Uçurtma Bahane! Gönül Çocuk Olmak İster’ sloganıyla vatandaşlar ile buluşan Altıeylül Belediyesi, vatandaşlardan da büyük takdir topladı. Gökyüzünü süsleyen uçurtmaların yanı sıra çuval yarışı, halat çekme yarışı ve yumurta taşıma gibi çeşitli oyunları oynayan çocuklar güzel bir gün geçirmiş, uçurtmaya ulaşmada problem yaşayan çocuklara da Belediye Başkanı Hasan Avcı, evlerine kadar uçurtmalarını ulaştıracağı sözünü vermişti. Avcı’nın talimatıyla 860 adrese bin 81 uçurtma götüren Altıeylül Belediyesi, bir kere daha vatandaşların takdirini kazandı.

Gerçekleştirdikleri uçurtma şenliği ile Altıeylül’de güzel bir etkinlik yaptıklarını, uçurtmaya ulaşamayan çocuklara da söz verdikleri gibi uçurtmalarını teslim ettiklerini dile getiren Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “26 Eylül’de düzenlediğimiz uçurtma şenliğimizden tüm Balıkesirli hemşehrilerim memnun ayrılmışlardı. Fakat ilginin yoğun olmasından dolayı bazı çocuklarımız uçurtmalarına ulaşmada sıkıntı yaşadı. Bu durum da bizleri ziyadesiyle üzdü. Bizler de akabinde uçurtma tedarik edemeyen aileleri belirleyerek çalışmalarımıza başladık. Nihayetinde de Allah’ın izniyle 860 adrese bin 81 adet uçurtmayı ulaştırdık. Daha önce gönül almaya; gönülde kalmaya devam edeceğiz demiştik. Gönül almanın gönülde kalmanın mutluluğunu tüm Altıeylül Belediyesi olarak yaşadığımızı söylemekten gurur duyuyoruz. İnşallah vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gören uçurtma şenliğimizin tekrarını en kısa sürede gerçekleştireceğiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here