Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, muhtarlarla buluştu

0
51

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sultan Alparslan Kültür Evi’nde mahalle muhtarları ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Avcı’ya Ak Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, Başkan Yardımcıları Feyyaz Çiftçi, Fikrettin Kocaman, Kadir Uzun ve ilgili birim müdürleri de eşlik etti.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sultan Alparslan Kültür Evi’nde muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarlar ile yapılan toplantıların ilk üç grubu kırsal mahalleler olmak üzere dört grup halinde devam edeceği bildirildi. Muhtarlar, Altıeylül Belediyesi’nden talep ettiklerini dile getirerek Avcı ile  verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

AVCI: DEVLET-MİLLET İŞBİRLİĞİ İLE HAREKET ETMEMİZ LAZIM

Kırsal merkez ayrımı yapmadan hizmetlerini sürdüren Altıeylül Belediyesi, özellikle kırsal mahalleler ile merkez mahalleler arasındaki farkı ortadan kaldırarak eşit imkanlar ve eşit hizmet anlayışını benimsiyor.

Belediye Başkanı Hasan Avcı, muhtarların ve muhtarlık işleriyle alakalı konuların daha hızlı, daha verimli ilerleyebilmesi adına Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nü kurduklarını dile getirdi.

Daha rahat istişare yapabilmek ve pandemi döneminde kalabalık gruplar halinde riske girmemek adına üç grup kırsal, bir grup merkez mahalle olmak üzere toplantıları sürdüreceklerini söyleyen Avcı, “930 kilometrekarelik bir sorumluluk alanımız var. Bu yüzölçümü içerisinde de kırsal alanımız çok geniş. Dolayısıyla bu alan içerisinde elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyoruz. Çalışmalarımızı yaparken de adaletli bir çerçeve içerisinde yapmaya gayret ediyoruz. Şu anda kilit parke taşı ihalemizi yaptık. İnşallah 420 bin metrekare kilit parke taş yapacağız. Bunun 250 bin metrekaresini bu sene, geri kalan kısmını da önümüzdeki sene yaparak kademe kademe gerçekleştireceğiz. Bu sene yaklaşık 8-10 kırsal mahallemizin bağlantı yolları ile ilgili ön çalışmayı yaptık. Önümüzdeki sene de yine 8-10 kırsal mahallemizin ile ilgili çalışmaları yürüterek kademe kademe sorunları çözeceğiz.

Muhtarlarımızdan bir şey rica ediyorum. Sorunların çözümünde imece usulüyle, devlet-millet işbirliği ile hareket etmemiz lazım. Bir işin bir tarafından biz bir tarafından da sizler tutarsanız işlerin çok hızlı yürüyeceği kanaatindeyim” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here