Altıeylül ve Büyükşehir’den gençliğe yatırım

0
214

Altıeylül Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan tarihi yapılar yakın bir zamanda Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle Kamp Eğitim ve Gençlik Merkezi olarak gençlere hizmet vermeye başlayacak.

BALIKESİR’İN HİZMETİNDE OLACAK

Gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu görüşüyle hareket eden Altıeylül Belediyesi, Konakpınar Mahallesinde bulunan ve eskiden okul olarak kullanılan tarihi yapıların restore edilmesi konusunda bir çalışma içerisine girmişti. Konakpınar Mahallesinde gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde tarihi okul binası restore edilerek tekrardan gençlerin ve gençliğin hizmetine sunuluyor.

HAZİRAN AYI İÇERİSİNDE TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Konakpınar Gençlik Merkezi’nde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Altıeylül Belediyesi tarafından restore ettirilen tarihi binaların, Konakpınar Gençlik Merkezi olarak hizmete girdikten sonra Balıkesir’e değer katacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Hasan Başkanımız sağ olsun burada güzel bir gençlik kampı yapılabileceğinden bahsetti. Balıkesir’de Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezi yapmıştık. Bu da onun bir uzantısı olarak gençlerin konaklamalı eğitim aldıkları, kendi başlarına idare etme, doğayı sevme, birbirini sevme ve belirli sporlarda da yetenek kazanma eğitimlerinin verildiği bir kamp olacak. Burada da bunu planladık” dedi.

Haziran ayı içerisinde çalışmaları tamamlayarak Konakpınar Gençlik Merkezi’ni hizmete açmayı planladıklarını söyleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ise; “Altıeylül Belediyesi olarak burada güzel bir çalışma yapmıştık. Burayı Büyükşehir’in katkılarıyla çok daha farklı bir noktaya taşıyabiliriz dedik. Sağ olsun Başkanımız bu konuda desteklerini sundu, ekibine de talimat vererek çalışma yaptırdı. Bugün bu çalışmayı nihayete erdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Haziran ayı içerisinde buranın açılışını gerçekleştirerek sadece Altıeylül’de değil bütün Balıkesir’deki gençlerimizin kendilerine zaman ayıracağı ve kendilerini yetiştirebilecekleri güzel bir tesisi, inşallah, Büyükşehir Belediyemizle birlikte şehrimize kazandıracağız” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here