Altıeylül’de dezenfekte çalışmaları arttı

0
62

Altıeylül Belediyesi, Balıkesir genelinde yaşanan korana virüs vakalarındaki artıştan dolayı denetimlerini ve dezenfekte çalışmalarını sıklaştırdı. Vaka artışlarındaki yükseliş göz önüne alınarak sıklaştırılan dezenfekte çalışmalarında bilinen ve muhtemel temasın olabileceği alanlar sürekli olarak dezenfekte ediliyor.

Bilimsel çalışmaları takip ederek strateji belirleyen Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, korona virüsün yüzeylerde kalma süresini de hesaba katarak dezenfekte çalışmalarını sıklaştırdı. Sürdürülen dezenfekte çalışmalarında merkez ve kırsal mahallerde bulunan parklar, duraklar, çocuk oyun alanları, pazar yerleri, camiler ve kamuya açık tüm alanlar sürekli olarak dezenfekte ediliyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında Altıeylül Belediyesi sınırları içerisinde bulunan tüm işletmeler devamlı olarak denetime tabi tutuluyor.

İBADETHANELERDEKİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DA SIKLAŞTIRILDI

Altıeylül sınırlarında bulunan tüm ibadethanelerde gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarında temasın yoğun olduğu kapı, abdesthane, ayakkabılık, merdiven korkulukları ve tuvaletler başta olmak üzere birçok yüzey dezenfekte edildi. İbadethanelere girişlerde seccade ve maske zorunluluğunun yanı sıra el hijyeni ve mesafe kuralları da sıkı bir şekilde uygulanıyor. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here