Altıeylül’de okuyan çocuklar kazanacak

0
130

Altıeylül Belediyesi, ilçede en çok kitap okuyan çocukları gezi ve bisiklet ile ödüllendirecek. Belediye Başkanı Hasan Avcı, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle yaptığımız ‘Haydi Sen de Oku’ ve ‘Altıeylül Ecdadının İzinde’ projeleriyle özel günlerde resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren çocuklarımızı Ankara, Çanakkale, İzmir ve İstanbul gezilerine götüreceğiz, en çok kitap okuyan çocuklarımızı da bisikletle ödüllendireceğiz” dedi.

Altıeylül Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yapılan ‘Haydi Sen de Oku’ ve ‘Altıeylül Ecdadının İzinde’ projeleri 2019-2020 eğitim-öğretim yılı’nda da uygulamada olacak.

“ÇOCUKLARIMIZA MİLLİ ŞUURU KAZANDIRMALIYIZ”

Altıeylül Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokoller ile Altıeylül’de okuyan öğrenciler hem kendilerini geliştirecek hem ödül kazanacak.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü en çok protokol imzaladığımız kurum. Bugün de, iki güzel protokole imza attık. ‘Altıeylül Ecdadının İzinde’ protokolü ile önemli günlerde 18 Mart, 23 Nisan, 19 Mayıs, 10 Kasım’da okullarımızda yapılacak olan resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren çocuklarımızı Ankara, Çanakkale, İzmir ve İstanbul gezilerine götürerek oradaki asıl değerlerle, geçmişte yapılan mücadeleleri yerinde görerek milli şuur ve milli bilinci çocuklarımıza aşılamak ve çocuklarımızın ecdadını tanımalarını amaçlıyoruz.

Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz ‘Haydi Sen de Oku’ yarışmasıyla da, çocuklarımızın okuma alışkanlığını geliştirerek okumayı seven, kendini geliştirmek isteyen çocuklarımızın önünü açmak istiyoruz.  Altıeylül ilçemizdeki bütün ortaokullarda özel ve devlet okulu ayrımı yapmaksızın en çok kitap okuyan öğrencilerimize bisiklet hediye edeceğiz. Bu yıl sayı artacak. Çocuklarımız okumaya sevdalı olsunlar, kendilerini yetiştirsinler. Altıeylül Belediyesi olarak çocuklarımızın geleceğine yönelik, milli şuuru, milli bilinci kazandıracak, onların gelişmelerine katkı veren her projede bulunmaya hazırız. Bu protokoller çocuklarımız için hayırlı olsun” dedi.

“ÖDÜL HAK EDENİN OLACAK”

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik de; herkese ödül vermek yerine hak edene ödül vereceklerini söyledi. Çelik, “Bu odada bu masada 6 yıldan bu yana çok güzel protokollere imza attık. Belediye olarak eğitime verdiğiniz katkı küçümsenemeyecek derecede. Dokunabildiğimiz kitle insan kitlesi. Anaokulundan liseye kadar farklı kategoriden öğrencilere dokunmaya gayret ediyoruz. Sizler de bize destek veriyorsunuz. Altıeylül Ecdadının İzinde protokolü ile ilçemizde özel ve resmi ayrımı yapmaksızın ilk, orta ve lise öğrencilerimize yönelik resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecek. Tabi ki bir ödülün bir kriteri olacak. Sizin de dediğiniz gibi herkese ödül vermek yerine hak edene vermek şiarımız olmalı. Bu yarışmaları kazanan öğrencilerimiz, ödül olarak ülkemizin tarihi ve kültür mirası olan şehirlerine geziye götürülecek.

İlk emri oku olan bir dinin mensubuyuz, dinimiz de bize okumayı emrediyor. ‘Haydi Sen de Oku’ projemizde ise kitap okumanın önemini vurgularken, kitabın çocuklarımızın hayatlarına kazandıracaklarının farkına varmaları için bu yola çıktık. Valimizin de üzerinde durduğu bir konu kitap okuma alışkanlığını çocuklarımıza kazandırmak. Bu yıl 40’a yakın okulumuzda birinci gelen öğrencimize bisiklet hediye edilecek. Yarışma sonunda, çocuklarımız memnun, veliler memnun bizler de memnun olacağız” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here