Altıeylül’de Şampiyonluk Coşkusu

0
8

Fenerbahçe Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonu oldu, taraftarlar müsabakayı Altıeylül Belediyesi’nin kurduğu dev ekranda coşku içerisinde izledi.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nde Yunanistan temsilcisi Olympiakos’u 80-64 yenerek tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaştı.

Fenerbahçe-Olympiakos müsabakası öncesinde taraftarlar Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’ndan dev ekranda maçı izlemek istemişlerdi. Başkan Kafaoğlu çağrıya yanıtsız kalmadı ve dev ekran Altıeylül Ortaokulu Altıeylül Meydanı önüne kuruldu. Müsabaka için sandalyeler hazırlandı, patlamış mısır, şerbet ve su ikramı da meydanı dolduran taraftarlara ikram edildi. Fenerbahçeli taraftalar müsabaka öncesinde mehteran takımının marşlarıyla meydanı coşturdu.

Maçın başlamasıyla birlikte Altıeylül sarı-laciverte büründü, şarkılar, sloganlar ile takımlarına destek olan Balıkesirliler rakibini 80-64 yenerek Avrupa Şampiyonu olan Fenerbahçeyi bağırlarına bastı. Bitiş düdüğüyle birlikte meydanda coşku ikiye katlandı, taraftar sevinç yumağı oluşturdu. Altıeylül Meydanı’nda şampiyonluğun keyfini yaşayan taraftar organizasyonu gerçekleştiren Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve belediye personeline teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here