Altıeylül’e yeni logo

0
122

Altıeylül Belediyesi’nde kurucu başkan Zekai Kafaoğlu’nun izleri silinmeye logoyla devam edildi. Altıeylül logosu öncekine göre sadeleşirken, meclis üyelerinden onay alan yeni logonun markalaşan Karesi Belediyesi logosuna benzerliği dikkat çekti.

Altıeylül Belediyesi’nin yeni logosu Belediye Meclisi toplantısında kabul edildi. Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın gündeme getirdiği logo değişikliği meclisin son oturumunda ele alındı. Tasarlanan yeni logolar meclis üyelerine tanıtıldı. Yapılan oylamada son sıradaki logo toplantıda hazır bulunan tüm üyelerin oylarıyla kabul edildi.

YENİ LOGODA NELER VAR?

Karesi Beyliği bayrağı logonun tam ortasında yer alıyor. Geleneksel Türk motifleri ile oluşturulan Altıeylül motifinin detaylarında Balıkesir’in kurtuluş tarihi olan 6 Eylül ve adının baş harfleri işlendi. Sağ üst köşede 6 rakamı, sağ alt köşede E harfi, sol alt köşede 9 rakamı ve sol üst köşede de A harfi bulunuyor. Tasarım bütünlüğünü sağlamak için kırmızı noktalar kondu. Altıeylül motifinin bütününde Balıkesir’in Efe figürü de betimlendi.

BAŞKAN AVCI NE DEDİ?

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, logo çalışmaları için herhangi bir ücret ödenmediğini vurgulayarak, “Çalışmaların hepsi güzeldi. Altıeylül için en güzel olanı seçip değerlendirmeye çalıştık. Yeni logomuz hayırlı olsun” dedi.

Diğer yandan Karesi Belediyesinin eski başkan yardımcısı Yusuf Hocaoğlu’nun tasarladığı logo oylama öncesi çekildi. (www.balikesirim.net)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here