Altıeylül’ü alacağız

0
178

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, meclis üyeleri ile birlikte düzenlediği toplantıda Altıeylül Belediyesi’nin bir yılını değerlendirdi. Şehirli, “Altıeylül Belediyesi salgın sürecinde başkanından her düzeyde personeline kadar fedakarca çalışırken birlik ve beraberlik içinde hareket etme konusunda yeterli duyarlılığı gösteremediler” dedi. Altıeylül Belediye Meclis Üyesi Ayhan Öztürk, kırsal mahallelerin hepsine eşit hizmet gitmediğini iddia etti. Öztürk, “Altıeylül Belediyesini Hasan Avcı başkandan almak için çalışmalara başladık” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Meclis Üyeleri Burcu Özer, Burhanettin Ağabeyoğlu, Ayhan Öztürk, Ayla Kaymaz ve Fatih Barlin ile birlikte düzenlediği toplantıda Altıeylül Belediyesinin bir yıllık çalışma dönemini değerlendirdi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın Arıcılık ve Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliği başta olmak üzere üretime yönelik, gelir arttırıcı çalışmalarını olumlu bulduklarını kaydeden CHP Altıeylül İlçe Başkanı Şehirli, belediyeden taşınmazlardan tarla vasfında olanların satılmayıp ıslah edilerek ekilip biçilmesi, üretimin teşvik edilmesi, Atalık tohum kullanımının yaygınlaştırılması, halka ucuz ürün sağlanması vb. gibi çalışmalara da yönelmesini istedi.

Şehirli, “Kısaca borç alan, borç içinde yüzen belediye değil üreten belediye olmasını arzuluyoruz. Bu nedenle üretimi arttırmaya, üreticiyi, tüketiciyi korumaya yönelik faaliyetlerinin yanında ve takipçisi olacağız” dedi.

“FEDAKARCA ÇALIŞTILAR AMA BERABER HAREKET EDEMEDİK”

Şehirli, salgın sürecinde Altıeylül Belediyesinin başkanından her düzeyde personeline kadar fedakarca çalışma örnekleri sunarken birlik ve beraberlik içinde hareket etme konusunda yeterli duyarlılığı gösteremediğini söyledi.

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Şehirli, “Aynı durum sosyal yardımların dağıtılmasında ve alınan önlemlerin denetimlerinde de yaşandı. Buna üzülerek tanık olduk. Şunu beklerdik, Altıeylül Kaymakamının öncülüğünde tüm yerel yönetim unsurları olmak üzere, iktidar ve muhalefet ayrımı yapmadan, ilçemizde birlik beraberlik sağlansın, vatandaşlarımıza hizmetler aksamadan daha çabuk ulaştırılsın.  Maalesef yetkililerimiz ve görevlilerimiz sınıfta kaldı” dedi.

ÖZTÜRK: ALTIEYLÜL’Ü ALACAĞIZ

CHP Altıeylül Belediye Meclis Üyesi Ayhan Öztürk, muhalefet olarak görev yaptıkları Altıeylül Belediyesi’nde belediyeyi almak için planlı ve uzun vadeli çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Öztürk, “Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte 60’a yakın kırsal mahallemizi ziyaret ettik. Kırsal mahallelerde gördüğümüz eksiklik ve sorunları önergelerimizle meclise taşıyoruz. Faaliyet raporunda yer alan altyapı fotoğraflarını bir çok kırsal mahallede göremiyoruz. Kırsal mahallerimizde altyapı ile birlikte sosyal tesis ve ulaşım sorunları ilk sıralarda. Kırsal mahallelerin bazılarında su sıkıntısı var. BASKİ tarafından depolara su götürülüyor ancak BASKİ’de ki aksama bazı mahalleleri 3-4 gün susuz bırakıyor. Altıeylül Belediyesini kazanmak için planlı ve uzun vadeli çalışıyoruz. Başkan Hasan Avcı’dan Altıeylül’ü alacağız” diye konuştu.

“ALGEM’DE ŞEFFAF VE EŞİT HİZMET VERİLİYOR”

Meclis Üyeleri Burcu Özer, Burhanettin Ağabeyoğlu ve Ayla Kaymaz da meclis çalışmaları hakkında bilgi verdi. Altıeylül Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve giysi yardımı yaptığı  ALGEM’de başvuruları inceleme komisyonunda görev alan Ayla Kaymaz, “ALGEM şeffaf, güzel işler yapan bir kuruluş. Burada herkese eşit davranılıyor ve eleştirebileceğim bir durum yok” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here