Altınoluk, lideri devirdi 3-0

0
129

Edremit Belediyesi Altınolukspor, Sigortashop Kadınlar 1. Lig 8. Hafta karşılaşmasında konuk ettiği güçlü rakibi İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 mağlup ederek liderliğe yükseldi.

Güre Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk seti ev sahibi takımın servisi ile başladı. İlk ralli yaklaşık 50 saniye sürdü. İlk servis sonrası oyuncuların yaptıkları savunma ve ataklar görülmeye değerdi. Uzun süren bu ralli sonucu maçın ilk sayısı İstanbul ekibinin oldu.

Setin ilk bölümü karşılıklı sayılar ile geçildi. 4-4 eşitlikten sonra öne geçen Edremit Belediyesi Altınolukspor, farkı açarak maçın ilk teknik molasına 12-6  önde girdi. Bu andan itibaren seti Maluh Olivera’nın etkili servisleri, kaptan Ayşe Dil Demir’in etkili 4 pozisyonu hücumları ve Buse Serbest’in etkili tek ayak hücumları ile domine etti. Aradaki farkı koruyan Edremit ekibi, ilk seti 25-20’lik skor ile hanesine 1-0 olarak yazdırdı.

İkinci sete etkili başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Setin başında 3-0’lık bir sayı serisi yakaladı. Konuk ekip, Alenya Vence ve Ayşe Çürük ile bu sette oyuna ağırlığını koymaya çalışsa da 8-8 skordan sonra yine öne geçen Edremit Belediyesi Altınolukspor oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor antrenörü Ümit Erdim, takımında yaşanan manşet karşılama sıkıntısını gidermek adına oyuncu değişikliğine giderek Sabire Karacaova’yı oyuna aldı. Ancak bu sıkıntıya Sabire’de çare olamadı ve ikinci setteki teknik molaya da 12-10 önde giren ev sahibi ekip oldu.

Körfezin Sultanlar, teknik mola sonrası meydana gelen 4 sayılık farkı sabit tutarak ikinci sette de etkili oyununa devam etti. Setin bu bölümünden itibaren özellikle Gamze Türk ve Maluh Olivera’nın etkili servisleri, ve takımın liberosu bu sette aradaki farkın 9 sayıya kadar çıkmasını sağladı.

Servis karşılama sıkıntısı yaşayan oyuncuların üzerine atılan servisler, Edremit Belediyesi Altınolukspor kaptanı Ayşe’nin köşeden yaptığı ataklara cevap verilememesi, takımın diğer orta oyuncusu Ceyda Demirhan’nın sorumluluk alarak yaptığı tekli bloklar konuk takım oyuncularının daha da demoralize olmasına neden oldu ve ev sahibi ekip bu setten de 9 sayılık farkla 25-16 galip ayrılarak maç skorunu 2-0 a getirdi.

Üçünvü setin ilk sayısını yine konuk ekip aldı. Ancak ilk iki setin moral bozukluğu hala sürme eğilimimde idi. Edremit Belediyesi Altınolukspor ise bu sette de istikrarlı takım oyununu sürdürdü. Bu sette de teknik molaya 4 sayı farkla 12-8 önde giren Edremit ekibi oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da Ümit Erdim’in oyuncu değişiklikleri de kötü gidişi durdurmaya yetmedi. Özellikle bu sette, voleybolun bir takım oyunu olduğunun adeta dersini veren, takımdaki her oyuncunun, hem oyununun hem de moralinin ne kadar önemli olduğunu gösteren Edremit Belediyesi Altınolukspor, son seti de 25-17 alarak maçtan 3-0 net galibiyet ile ayrılmasını bildi.

Böylece sezonun yedinci galibiyetini alan Edremit Belediyesi Altınolukspor, Edremit’e yenilgisiz lider olarak gelen İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan liderlik koltuğunu devir aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here