Amatör liglerin fikstürü çekiliyor

0
86

Balıkesir Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Küme 2021-2022 Sezonu Teknik Toplantısı bugün yapılacak. Takımların mücadele edeceği grupların yanı sıra fikstürün de belirleneceği kura çekimi, saat 14:00’te Avlu Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan daha önce yapılan açıklamaya göre, 2021-2022 Sezonu’nda Balıkesir Süper Amatör Lig 30-31 Ekim 2021 tarihinde oynanacak maçlarla başlayacak. Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi yenileme çalışmalarının devam etmesi ise 1. Amatör Küme Merkez gruplarında mücadelenin yeni yılda başlamasına sebep olacak.

Bölgesel Amatör Lig ile Süper Amatör Lig’in bitiş tarihlerinin denk gelmesi açısından BAL Ligi planlamasının açıklanması ile birlikte sezon başlangıcı uyumlu hale getirilecek olup hafta içi müsabakalarının oynanması veya oynanmaması söz konusu olabilecek.

Diğer taraftan, 1. Amatör Küme Körfez ve Marmara gruplarında puan mücadelesi 06-07 Kasım 2021 tarihinde oynanacak müsabakalarla start alırken, Merkez gruplarının ise Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’nin yenileme aşamasında olması sebebiyle 30 Ocak 2022 tarihinde başlatılması planlanıyor.

Yeni sezonda, TFF Balıkesir İl Temsilciliği tarafından; Covid19 pandemisinin seyri, bilim ve sağlık kurulunun önerileri ile TFF’nin liglerle ilgili alacağı kararlar doğrultusunda yeniden düzenlemeler yapılabilecek ve alınacak kararlar uygulanacak.

Bununla birlikte mevsimsel koşullar ve TFF’nin organizasyonları ve planlamalarına uyumluluk açısından Balıkesir Yerel Amatör Ligler planlamasında değişikliklere gidilebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here