Amatör Spor Haftası’nı Kutlarken

0
39

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 9-15 Ekim tarihleri arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri, tüm yurtta devam ediyor.

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu da farklı branşlarda düzenlenen müsabakalar ve törenlerle etkinliklerin Balıkesir ayağını organize ediyor.

Baktığınız zaman, tüm yurtta amatör spor ve sporcular için pembe bir tablo görünüyor. Hiç kimse amatör sporun sorunlarını konuşmuyor. Herkesçe bilinen sorunlara çözüm üretmeye çalışmıyor.

Amatör sporun en büyük sorunu olan sağlık sorununu her sezon başında olduğu gibi bu sezonun ilk hafta karşılaşmalarıyla birlikte sayfalarımıza taşıyoruz.

Derdimiz, dün olduğu gibi bugün de üzüm yemek…

Son sezonlarda kocaman harflerle AMBULANS yazıyoruz ama herkes topu üzerinden atıyor. Kimse sorumluluğu üzerine almadığı gibi çözümün bir parçası olmak için çaba sarf etmiyor.

Bu konuda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bir şey diyemiyorum. Çünkü onların parası yok…

Ciddi sakatlık yaşayan sporcu vakit kaybetmeden ambulansla hastaneye sevk edilmeyecekse, herhangi bir saha veya salonda rahatsızlık yaşayan teknik adam, yönetici veya sporsevere zamanında ve doğru şekilde müdahale edilemeyecekse 6222 Sayılı Kanun gereği oluşturulan İl ve İlçe Spor Güvenlik kurullarında İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü temsilcilerinin ne işi var?

Amatör karşılaşmalara ev sahipliği yapan saha ve salonlara ambulans gönderilmemesinin temel sebebi ödenmesi gereken ücret ise yerel yönetimler bu duruma neden kulak tıkar?

Parası ödendiğinde o ambulans, o sahaya gelecekse, ismini bile ilk kez duyduğumuz kişileri sanatçı adı altında sahneye çıkarıp çuvalla para ödeyen başta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyeleri ambulans ücreti ödemekten aciz mi?

Bir dünya saçma sapan organizasyonla moderatör veya panelist sıfatı verilen kişilere ödenen paraların yerine sahalarda görev yapacak sağlık personeline ödeme yapmak çok mu zor?

Karesi ve Altıeylül belediyeleri bu işe öncülük yapsa olmaz mı?

Olur, hem de ’10 Numara’ olur…

Spora ve sporcuya hizmet etmek istediğinizi her vesileyle dile getirmiyor musunuz? İşte size fırsat…

Sizin öncülüğünü yapacağınız ‘Sağlıklı Spor’ hizmeti, diğer ilçe belediyelerine ve hatta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne de örnek olur da genç sporcular, sabah-akşam size dua eder.

Sezonun başındayken, şu amatörlerin sağlık sorununu çözelim, daha sırada bekleyen bir dünya problem var.

Eliniz değmişken, dünyanın parasının ödeyip yaptığımız, bir sezon Basketbol Süper Ligi karşılaşmalarına ev sahipliği yaptıktan sonra ancak adını Şehit Turgut Solak Spor Salonu koyabildiğimiz tesise resmi basketbol karşılaşması oynamak için pota almak gerekiyor.

Tekerlekli sandalye ihtiyacı olan Tekerlekli Sandalye Basketbol takımlarımız var. Bu ihtiyaçların giderilmesi için de çok büyük paralara gerek yok.

Ama hepsini bir defa da yazıp da sizleri ürkütmeyeyim. Siz hele sağlık personeli ve ambulans sorununu çözün. Size söz, uzun bir süre problem ve eksiklikleri yazmayacağım.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here