Anneler OBİDEV’de bir araya geldi

0
261

‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ etkinlikleri kapsamında Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı, Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı ve protokol eşlerini ‘Anneler Konuşuyor’ etkinliğinde bir araya getirdi.

Otizm farkındalığı konusunda çalışmalar yürüten Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV), ‘2 Nisan Dünyada Otizm Farkındalık Günü’ etkinlikleri kapsamında protokol eşlerini ‘Anneler Konuşuyor’ etkinliğinde bir araya getirdi.

Elit Asya Otel’de yapılan etkinliğe Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı  otizmli çocukların annelerine seslendi. Etkinlikte kurum Psikoloğu Özden Temel, ‘Otizm, Tanı ve Tedavi Yöntemleri’ ve OBİDEV’in yürüttüğü eğitim çalışmaları konusunda bilgi verdi.

Vakıf da uygulanan bilimsel dayanaklı eğitim modellerinin yer aldığı tanıtım videosu katılımcılar ile paylaşıldı. Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Tabanlı başta olmak üzere toplantıda yer alan otizmli bireye sahip aileler 2016 yılında başlaması planlanıp 2019 yılı sonunda sona ermesi gereken ‘Otizm Spekturum Bozukluğu olan Bireylere Yönelik Ulusal Eylem Planı’ öncelikli 6 ekseni konusunda protokol eşlerini bilgilendirdi. Toplantıda ailelerin yaşadığı sıkıntılar da ele alındı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here