Aranan 115 kişi yakalandı

0
59

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan huzur ve güven uygulamasında 7 bin 904 şahıs sorgulandı, iki Afganistan uyruklu göçmen, üçü kayıp şahıs olmak üzere çeşitli suçlardan aranan 115 kişi yakalandı, 2 kurusıkı tabanca, 6 ruhsatsız av tüfeği ve mermi ele geçirildi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumak, gelişim ve eğitimlerini güvenli ortamda sürdürmeleri amacıyla önceki gün yoğunlaştırılmış şekilde trafik ve asayiş timlerince okul çevresi ve okul servis araçlarına yönelik denetim yapıldı.

390 umuma açık yerde ve  83 park, bahçe ve 121 metruk bina çevresinde, 186  okul, kurs binaları ve çevresinde yapılan uygulamada 569 okul servis aracı kontrol edildi, 42 okul servis aracına 11 bin 940 lira idari para cezası uygulandı. Yakalama kaydı bulunan 58 araç trafikten men edildi. 7 bin 904  şahıs sorgulandı, 2 Afganistan uyruklu göçmen, 3’ü kayıp şahıs olmak üzere çeşitli suçlardan aranan 115 kişi yakalandı, 2 kurusıkı tabanca, 6 ruhsatsız av tüfeği ve mermi ele geçirildi.

10 plakalı bir araçta nakli yapılan kulak küpesi ve hayvan pasaportu olmayan 16 baş küçükbaş hayvan tespit edilerek, küçükbaş hayvanlar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here