Armutalan Kültür Merkezi’nin temeli atıldı

0
69

Karesi Belediyesi, Armutalan Kırsal Mahallesi’ne Kültür Merkezi kazandırmak için çalışmalara başladı. Geleneksel Gürcü Mimarisi örnek alınarak yapılacak olan merkezin bu yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Karesi Belediyesi, ilçenin sanatsal ve kültürel faaliyetlerini zenginleştirme çalışmalarına devam ediyor. Hazırladığı projeler ve yaptığı çalışmalarla ilçenin kültürel değerlerine sahip çıkan Karesi Belediyesi, Armutalan Kırsal Mahallesi’ne Kültür Merkezi kazandırmak için çalışmalarına başladı. Temelleri atılan kültür merkezi geleneksel Gürcü mimarisi örnek alınarak tasarlandı.

Armutalan Mahallesi’nde Karesi Belediyesi’ne ait bin 361 metrekare yüz ölçüme sahip arsa üzerinde yapılacak olan kültür merkezi 2 katlı ve toplam 724 metrekare büyüklüğünde inşa ediliyor. Kültür Merkezi’nin, 1. katında misafir odaları, muhtar odası, doktor odası ve köy dernek odası ile 2. katında 300 kişilik çok amaçlı toplantı salonu bulunacak.

KARESİ’DE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Karesi Belediyesi’nin yaptığı projeler ve çalışmalar ile ilçeye değer kattığını söyleyen Belediye Başkanı Dinçer Orkan, insan odaklı hizmet ettiklerinin belirtti.

Karesi’nin tarihi ve kültürel zenginliklerine dikkat çeken Orkan, “Çalışmalarımızla çehresi değişen, daha da güzelleşen ilçemizde, Yıldırım Beyazıt İmarethanesi, Atatürk Kültür Evi, Karesi Bey Türbesi gibi tarihi ve kültürel yapılarımızı kentimize kazandırdık, kazandırıyoruz. Bu hizmet, sadece bir kültür merkezinden ibaret değil. Yeni şehircilik anlayışımızın, İnsan odaklı mimarinin de güzel bir eseri. Bunların yanında Güneş Enerjisi Santrali GES’in açılışını da yaparak belediyemize gelir kapısı açtık. Bunların yanında 5 kırsal mahallemize halı sahalar kurarak gençlerimizin spor yapmasının önünü açtık. Hizmetlerimize durmadan devam ediyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here