Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursuna başvurular başlıyor

0
63

BAÇEM’in yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgi gören ‘Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu’nun 5’ncisi 23 Mart’ta başlayacak. Kursa katılmak isteyenler 17-23 Şubat günleri arasında www.balikesir.bel.tr online başvuru adresinden işlemlerini yapabilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Çiftçi Eğitim Merkezi’nin (BAÇEM) yurtiçi ve yurtdışından yoğun talep gören ‘Uygulamalı ve Sertifikalı Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu’nun 5’ncisi 23 Mart’ta başlayacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BALMEK) ve Burhaniye Halk Eğitim Merkeziyle ortaklaşa düzenlenecek kursa katılmak isteyen vatandaşlar 17-23 Şubat günleri arasında www.balikesir.bel.tr online başvuru adresinden işlemlerini yapabilecek. 10 gün sürecek eğitimlerde, kursiyerlere bu süre içerisinde uzman ziraat mühendisleri ve uzman biyologlar tarafından arazide uygulamalı olarak eğitim verilecek.

TÜM AYRINTILARINI ÖĞRENECEKLER

Verilen eğitimler kapsamında tarlada tohum ekiminden ürünün son hasadına kadar en ince ayrıntısıyla anlatım yapılacak. Kursun sonunda verilecek sertifikalar sayesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Milli Emlak arazileri üzerinde proje sundukları takdirde faydalanabilecekler ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genç Çiftçi projesinden de yararlanabilecek. 75 kişilik kontenjanı bulunan kursun nihai kursiyer listesi 6 Mart’ta www.balikesir.bel.tr  / http://kirsal.balikesir.bel.tr adresinden duyurulacak. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here