ASKF’den lisans duyurusu

0
144

Bölgesel Amatör Lig’e katılacak kulüplerin lisans tescil işlemlerinin Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölge müdürlükleri tarafından yapılacağını duyuran Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, yerel liglere katılacak kulüplerin lisans işlemlerinin ise Amatör İşler Kurulu tarafından izin verilinceye kadar kesin olarak yapılmayacağını açıkladı.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Amatör futbolcuların filiz lisans, vize ve transfer lisans işlemlerinin 15 Şubat 2021 tarihinde yapılmaya başlanacağı duyurulmuştu.

Şimdilik sadece 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) katılması kesinleşen, Bölge Müdürlüklerine göre listesi bulunan 263 kulübün BAL’da oynama yaşı uygunluğu olan, 2005 ve daha büyük doğumlu futbolcularının filiz lisans, vize ve transfer işlemleri Bölge Müdürlüğü’nde yapılacaktır.

Yerel liglere katılacak amatör kulüplerimizin lisans işlemleri, Amatör İşler Kurulu konuyla ilgili bir duyuru yapıncaya kadar kesinlikle yapılmayacaktır.

TFF Bölge Müdürlükleri lisans evraklarını kulüplerden direkt almayacak olup Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak evraklar, Bölge Müdürlüklerine Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nca yetkilendirilen bir yönetici tarafından elden teslim edilecek veya kargo ile gönderilecektir.

2020-2021 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar Kitapçığı, ilgili her yere ulaştırılmıştır. Lisans işlemleri için gerekli evrakların TFF’nin internet sitesinde “Ligler- Amatörler” sayfasında da yayınlanmıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here