ASKF’ye iade-i ziyaret

0
165

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na (ASKF) iade-i ziyaret yaptı. Amatör sporun sorunlarının yanı sıra geçtiğimiz günlerde Balıkesir’i ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun dile getirdiği projeler başta olmak üzere çeşitli konular hakkında fikir alışverişinde bulunulan ziyaretin sonunda Balıkesir ASKF Başkanı Metin Mengüç, Vali Şıldak’a çeşitli hediyeler takdim etti.

Balıkesir Vali Şıldak’ın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirip, teşekkürlerini ileten ASKF Başkanı Metin Mengüç, Ayvalık Altınova’dan Marmara Adası’na kadar 127 kulüp bünyesinde 318 futbol takımının 42 sahada mücadele ettiğini, bunun da yeterli olmadığını söyledi.

AHP’YE IŞIKLANDIRMA TALEBİ

Başkan Mengüç, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri (AHP) için hazırladığı projenin bir an önce hayata geçirilmesinin merkezdeki birçok kulüp için soyunma odası tahsisi anlamına geldiğini, mevcut bir sahanın da ışıklandırılarak gece maçlarının oynatılmasının maç yoğunluğuna çare olacağını belirterek Vali Şıldak’tan yardım talebinde bulundu.

Balıkesir ASKF Başkanı Metin Mengüç, projenin tamamının kısa sürede tamamlanması Balıkesir’in uzun yıllar tesis konusundaki sıkıntısının gidereceğini sözlerine ekledi.

VALİ ŞILDAK: YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun dile getirdiği proje ve yatırımlar çalışmaların devam ettiğini belirterek “Bakanımız bu bölgeye yakın bir insan, başarılı çalışmaları var. Bizler de bu çalışmaları yakından takip ederek katkıda bulunma gayreti içerisindeyiz. Söz konusu çalışmalar tamamlandıktan sonra AHP’daki sahanın ışıklandırılması içinde çalışacağım. İnşallah, o konuda da ilerleme kaydederiz” açıklamasında bulundu.

Karşılıklı görüş alışverişine sahne olan ziyaretin sonunda Balıkesir ASKF Başkanı Metin Mengüç, Vali Hasan Şıldak’a çeşitli hediyeler takdim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here