Askıda kitap

0
87

‘1. Avlu Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, yayınevlerinin stantlarını gezdi, okur ve yazarlarla bir araya geldi. Yazıcı, Avlu Kongre ve Kültür Merkezinin öğrenciler için başlatmış olduğu ‘Askıda Kitap Kampanyası’na kitap yardımında bulundu. Kampanyaya diğer kurum ve kuruluşların da destek olacaklarına inandığını kaydetti.

Vali Ersin Yazıcı, ‘1. Avlu Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. Kitap fuarının açılışına Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Çaltı, öğrencilerle vatandaşlar katıldı.

Vali Yazıcı, fuarda öğrencilerin olmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Stantları tek tek gezen ve bilgi alan Yazıcı, özellikle fuarı gezmeye gelen öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla kitaplar üzerine sohbet etti.

Kitap fuarının, aynı zamanda kitap okuma alışkanlığının gelişmesi için de büyük bir fırsat sunduğunu belirten Vali Yazıcı, fuarın Balıkesir’de gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

“ÖNEMLİ BİR KÜLTÜREL ETKİNLİK”

Vali Ersin Yazıcı, kitap fuarlarının yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da okuma alışkanlığı kazanmasında çok önemli rol oynadığını dile getirerek; birçok yayınevinin katıldığı fuarda tüm kitapseverlerin mutlaka zevkine hitap eden kitaplar bulacağını, imza ve söyleşi günü gibi çeşitli etkinliklerin de düzenlendiği kitap fuarının Balıkesir’in önemli kültürel etkinliklerinden biri olduğunu vurguladı.

“VATANDAŞLARIMIZI KİTAP OKUMAYA DAVET EDİYORUM”

Kitap okuma alışkanlığının kazanılmasının gerek toplumsal gerekse bireysel anlamda çok önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Biz bu vesile ile bu örnek hareketle Balıkesir genelinde kitap okuma alışkanlığının 7’den 77’ye bütün herkese yayılmasını amaçlıyoruz. Kitaplar, bizim en yakın ve en iyi dostumuzdur. O yüzden tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi okullarımızda Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi ile kitap okumaya teşvik ediyoruz. Balıkesir’de okuma anlamında çok ciddi gelişmeler olduğunu görüyoruz, bunun daha da gelişmesi için gayret edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı okumaya davet ediyorum. Kitap okumayı boş zaman aracı olarak da görmemek lazım. Kitap okumak için özel vakit ayırmak gerekiyor. Bu noktada milletimizin duyarlılığını arttırmak için özel bir gayret var. Bu yapılan organizasyon bir teşviktir. Vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığının kazandırılması konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.

ASKIDA KİTAP VAR

Vali Ersin Yazıcı, Avlu Kongre ve Kültür Merkezinin öğrenciler için başlatmış olduğu ‘Askıda Kitap Kampanyası’na kitap yardımında bulundu. Kampanyaya diğer kurum ve kuruluşların da destek olacaklarına inandığını kaydetti.

Okuyan neslin yetişmesinin ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu, projeye destek beklediklerini ifade eden Vali Yazıcı, “Askıda kitap kampanyası, sosyal sorumluluk projelerinden biri. Amacımız, kitap okuyan sayısını arttırmak ve devamlılık sağlamak” dedi. 27 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edecek olan kitap fuarı 10:00-24:00 saatleri arasında kitapseverlere açık olacak. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here