Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yüksel: Hastaları başka illere göndermeyeceğiz

0
226

ÖZEL HABER – Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Volkan Yüksel, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile yapılan afiliasyon sonrası hastanede akademik hekim sayısının her geçen gün arttığını söyledi. Yüksel, “Hedefimiz  hastalarımızı başka illere göndermeden tamamını hastanemizde tedavi etmek” dedi.

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Volkan Yüksel, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile yapılan afiliasyon sonrası hastanedeki akademik hekim sayısının hızla arttığını söyledi.

“HASTALARIMIZ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ SEVİYESİNDE HİZMET ALACAK” 

HABERCİ’ye konuşan Başhekim Doç. Dr. Yüksel, “Yılsonuna kadar hastanemize gelecek 10 öğretim üyesi kadrosunun açılmasını bekliyoruz. Kliniklere Doçent ve Profesör düzeyinde öğretim üyesi atamaları yapılacak. Bu atamaların yapılması ile birlikte Balıkesirli vatandaşlarımız artık Atatürk Şehir Hastanesi’nden Eğitim Araştırma Hastanesi seviyesinde hizmet almaya başlayacak. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörümüzle görüştük ve onlardan da destek sözü aldık.

“HEDEF DIŞARIYA HASTA GÖNDERMEMEK”

Bizim en büyük hedefimiz Balıkesirli vatandaşların sağlık sorunlarını Balıkesir’de çözmek. Bunu Türkiye’de tek başına yapabilen bir il yok. Biz şu an yüzde 70’ler seviyesindeysek seneye bunu yüzde 80’ler seviyesine çıkarmak istiyoruz. Kardiyoloji alanında kuvvetliyiz. Gerçekten çok çalışkan başarılı kardiyoloji hekimlerimiz var. Çocuk Kardiyoloğumuz, Çocuk Psikiyatristimiz, Çocuk İzlem Merkezimiz var. Çocuk İzlem Merkezimiz örnek gösterilen bir ünitemiz. Bu alanların hepsinde gerçekten kalifiye bir hekim  grubumuz var. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi, hekimlerin iş bırakma veya istifa oranı en düşük hastanelerden biri. Hastanemizde çalışan hekimlerimiz de mutlu hizmet alan hastalarımızda. Yeni dönemde akademik ve bilimsel çalışmalara ağırlık vereceğiz” dedi.

İKİ HEKİM ULUSLARARASI KONGRELERDE BALIKESİR’İ BAŞARIYLA TEMSİL ETTİ

Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Volkan Yüksel, hastanede görev yapan Dahiliye Ana Bilim Dalı’ndan Doç. Dr. Alper Azak ve Çocuk Acil Uzmanı Nihan Şık’ın Balıkesir’i ve hastanelerini uluslararası kongrelerde başarıyla temsil ettiğini söyledi.

Başhekim Doç. Dr. Volkan Yüksel, “Dahiliye Ana Bilim Dalı’ndan Doç. Dr. Alper Azak, iki ulusal kongreye konuşmacı olarak davet edildi ve bu kongrelerde hastanemizi ve ilimizi temsil etti. Bir diğer Öğretim Üyesi adayımız Çocuk Acil Uzmanı Nihan Şık’da katıldığı iki ayrı ulusal kongrede sözel bildiri dalında iki ayrı bildiri ile iki Türkiye ikinciliği ödülü aldı. Arkadaşlarımızın yaptığı bilimsel çalışmalarla gurur duyuyoruz. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi, Eğitim Araştırma Hastanesi olma yolunda bilimsel aktivitelerle kendini ulusal ve uluslararası bazda göstermeye devam edecek” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here