Ayakta kalan kazandı

0
323

İlk golü bulma alışkanlığı Boluspor karşısında da sürdüren Balıkesirspor, daha sonra 2-1 geriye düşmesine rağmen, sahadan 3-2 galip ayrılmayı başardı ve ortaya koyduğu mücadele ile takım hüviyeti kazanma yolunda hızla ilerlediğini gösterdi.

Balıkesirspor, Boluspor maçına da iyi başladı. Antonio Mrsic’in füzesiyle skor avantajını da yakaladı. Ancak kırmızı-beyazlılar, ilk 45 dakikada ilk kez rakip takım oyuncularına bu kadar fazla gol şansı verdi. Bunun sebebi, oyuncuların ıslak zemine alışmakta zorlanması olabilir ama biz tribünde, Ali Tandoğan da kulübede ecel teri döktük.

Neyse ki kalede Andrija Vukovic gibi tecrübeli bir isim vardı da ilk yarıda skor değiştirebilecek 4-5 pozisyonda sadece bir kez hata yaptı. O da soyunma odasına beraberlikle girilmesine neden oldu.

Boluspor, ikinci yarının başında serbest vuruştan üstünlük golünü bulunca, bizler de kırmızı-beyazlı oyuncuların kazanma azmini, Ali Tandoğan’ın skoru değiştirmek adına yaptığı hamleleri görme fırsatı bulduk.

Balkes’in ikinci golünün başlangıcı olan serbest vuruştan önce Aly Malle, değişiklik için dördüncü hakemin yanına gelmişti. Bu esnada gözler Ali Tandoğan’a döndü. O da değişikliği bekletmek yerine İbrahim Halil Çolak’a “Çabuk çık” diyerek, bir yerde golden önceki en önemli kararı verdi.

Foxi Kethevoama’nı kullandığı serbest vuruşun ardından son olarak kafayı yapıştıran Aly Malle, topa ilk temasında golü buldu. Sonrasında İbrahim Halil Çolak ve Ali Tandoğan’ın birbirlerine sarılarak yaşadığı gol sevinci, dosta-düşmene ‘Biz Takımız’ mesajı gönderiyordu.

Sırası gelmişken, Balıkesirspor’a geldiğinden bu tarafa en etkili maç performansı ortaya koyan İbrahim Halil Çolak, oyunda kaldığı 65 dakikada kırmızı-beyazlı ekibin en iyisi olarak göze çarptı ve eski günlerine dönüşün sinyalini verdi.

Aklından “Beraberlik yeter mi” sorusunu geçirmeyen Balıkesirsporlu oyuncular, maça asılmaya devam edince galibiyet golünün gelmesi de uzun sürmedi. Duran top olmamasına rağmen, rakip kale önüne gelen ve kafayla topu ağlara gönderen Tomislav Glumac’ın derslik çabası alkışı fazlasıyla hak etti.

Maçın son bölümünde bazı oyuncuların yorgunluğu gözlerden kaçmasa da rakibine göre daha diri kalmayı başaran kırmızı-beyazlılar, hakemin son düdüğü ile yaşadıkları galibiyet sevincini fazlasıyla hak etti.

Karşılaşmanın hakemi Direnç Tonusluoğlu’nun adı kadar dirençli olduğunu söylemek mümkün değil. Konuk takımın kazandığı ilk gol öncesinde Tomislav Glumac’a yapılan faulü tespit edemeyen hakem, özellikle ilk yarıda top-el temaslarında standart olmayan karar verdi. Direnç Tonusluoğlu, gösterdiği ve göstermediği sarı kartlarda da eşit olamadı.

Maçın dördüncü hakemi İlker Yasin Avcı ise Osman Özköylü’ye ‘Has Oğlan’ muamelesi yaparken, Ali Tandoğan’a ise üvey evlat gibi davranmayı tercih etti.

Sonuç olarak sahasında oynadığı dördüncü maçı da kazanan Balıkesirspor, kümede kalmak umuduyla başladığı sezonun hedefini revize eder mi? Bu sorunun cevabını Ali Tandoğan verir ama gerçek olan bir şey varsa Balıkesirspor, rakipleri için ciddi bir hedef oldu.

Sezonun ilk maçlarında kafa yorulmayan, oyuncuları için tedbir düşünülmeyen hatta çoluk-çocuk denilen bir ekip, yöneticisi, teknik heyeti ve oyuncu kadrosu ile ‘Takım’ havasını yaşamaya, bizlere de izletmeye devam ediyor. Bu tabloda emeği olan herkes de övgüyü hak ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here