Ayıptır, yazıktır, günahtır…

1
159

Balıkersirspor’un çiçeği burnunda başkanı Kadir Dağlı tarafından Nuno Andre Coelho dosyasına taş koymakla suçlanan İlhan Eker, iddialara cevap verdi. FIFA tarafından verilen sürenin son gününde Portekizli oyuncunun avukatı ile yaptığı görüşmeleri açıklayan İlhan Eker, karakterine ve kişiliğine laf söyleyenlerin aklını başına almasını istedi.

Sıkıntılar günler yaşayan Balıkesirspor’da sular durulmak bilmiyor. Ekonomik sorunlar ve transfer yasağı gibi acil olarak çözümlenmesi gereken birçok problemi bulunan kırmızı-beyazlı kulübün yeni başkanı Kadir Dağlı’nın Balıkesirspor ve Fenerbahçe’nin eski oyuncusu İlhan Eker hakkında ortaya attığı iddialar gündemi değiştirmeye yetti.

FIFA tarafından verilen transfer yasağını kaldırmak için çaba harcayan ve bir takım görüşmeler yapan Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, isim vermeden yaptığı açıklamada daha önce Balıkesirspor forması giymiş eski bir oyuncunun Nuno Andre Coelho’nun avukatını arayıp, kırmızı-beyazlı kulüpten gelecek uzlaşma taleplerini kabul etmemelerini istediğini iddia etmişti.

“YASİN SAĞAY ARADI”

Bu gelişme üzerine açıklama yapan İlhan Eker, “26 Nisan Cuma günü son dakikalarda beni Yasin Sağay aradı. Ben Yücel Başkanın ve Yasin Sağay’ın Balıkesirspor için ne kadar çok uğraştıklarını biliyorum. Kendileri, ‘Adamın avukatına ulaşamıyoruz. Kendisi artık bizle ilgilenmiyor’ diyerek, benden dosya ile ilgilenmemi istedi. Bunun üzerine belediyede bir araya geldik” dedi.

500 BİN EURO VE SÜRE

Nuno Andre Coelho ile daha önce yapılan protokollere uyulmadığını hatırlatan İlhan Eker, “500 bin Euro hazır dediler. Avukatı ile görüştüm. Beşiktaşlı Gökhan Gönül, Adriano ve Quaresma’yı araya soktum. 500 bin Euro paramız var, gerisi için süre verin. Biz bu parayı ödeyemezsek amatöre gideceğiz. Kulüp kapanacak paranızı alamayacaksınız dedik” dedi.

“MENAJERİ TAMAM DEDİ”

Brezilyalı avukattan istedikleri yanıtı aşlamadıkları için oyuncunun menajeri ile temas kurduklarını dile getiren İlhan Eker, “Menajeri bize ‘Tamam’ dedi. Ancak bu anlaşma karşılığında herhangi bir belge vermeyeceğini ve kalan ödeme için 45 gün bekleyeceklerini söyledi. Ama ben sorumluluğu alamayacağımı da söyledim çünkü kulüpte görevim yok” dedi.

“RİSK ALMAYA HAZIRLAR”

Ödemeyi taahhüt ettikleri 500 bin Euro’nun da kulüp kasasında olmadığını sonradan öğrendiğini belirten İlhan Eker, “Bu da avukata karşı tekrar güven kaybına neden oldu. Biz, sonrasında bazı süreler istedik. Ama bize süre de vermediler. Tüm ısrarlarımıza karşılık olarak FIFA ile uğraşın dediler. Adamlar risk almaya hazırlar” dedi.

“KİME, NE KONUŞTUKLARINA BAKSINLAR”

Nuno Andre Coelho dosyasının Balıkesirspor için ciddi bir kambur olduğunu ifade eden İlhan Eker, “Benim, Kadir Dağlı ile hiçbir sorunum yok. Bu arkadaş kimleri dinledi bilmiyorum. Ama nereye gideceğini de bilmiyor. Benim Balıkesirspor’dan maddi bir beklentim yok. İnsanlar önce bir ne konuştuklarına ve kime konuştuklarına baksınlar. Ben sırf Balıkesirspor zarar görmesin diye bugüne kadar sustum” dedi.

“O EZİYETLERİ ÇEKEN BENİM”

Kendisinin Remzi Boncuk döneminde 27 oyucunun dosyasını çözüme kavuşturduğunu hatırlatan İlhan Eker, “Bu arkadaşlar büyük bir yük aldılar ama neden benimle uğraşıyorsunuz. Siz gidin dosyaları çözün. Ben 27 tane dosya kapattım. O eziyetleri çeken benim. Ben, hoca ya da menajer olmak istemiyorum. Ayıptır, yazıktır, günahtır” dedi.

“AKILLARINI BAŞLARINA ALIP, İŞLERİNE BAKSINLAR”

Kadir Dağlı’nın kendisinden özür dilemesi halinde Balıkesirspor için her zaman yardıma hazır olduğunu belirten Kadir Dağlı, “Ben, hayatımda 2 defa kovuldum. İkisi de Balıkesirspor’da oldu. Bırakın arkadaşlar. Bana bir şey söylüyorsunuz da Balıkesir halkını, Balıkesir’de bu işe gönül vermiş insanları kandırmayın. Günah keçisi ilan edecekseniz yine edin de bu işi çözün. Burada benim karakterime, kişiliğime laf söyleyen insanlar akıllarını başlarına alsınlar, önlerindeki işlere baksınlar” dedi. (Haber Merkezi)

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here