Ayvalık’tan Portreler ve İzler sergisi açıldı

0
75

Ressam Mustafa Mürsoy’un ‘Ayvalık’tan Portreler ve İzler’ adını verdiği resim sergisi Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Çeşitli, meslek ve sanat dallarında kentte iz bırakmış, yaşayan veya aramızdan ayrılan insanların portrelerinden oluşan sergi 30 Kasım akşamına kadar gezilebilecek.

Serginin açılışını gerçekleştiren Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, portrelerdeki Ayvalıklıların birçoğunu tanıdığını ve birlikte anılarının bulunduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Ergin, sanatçı Mustafa Mürsoy’a teşekkür ederek, “Ceynur Karagözoğlu veya Ahmet Yorulmaz olsun, Fatma Cavlı ve Ahmet Sucu gibi kentte iz bırakan, katkı koyan, yaptıklarıyla sonsuza kadar unutulmayacak isimlerden aramızdan ayrılanlara rahmet diliyorum. Onlar aramızdan ayrılsalar da usta ressam Mustafa Mürsoy sayesinde bu portrelerde yaşayacaklar” dedi.

Ayvalıklı ressam Mustafa Mürsoy da; kente değer katmış, iz bırakmış insanların gelecekte de tanınması ve bilinmesi için yaptığı çalışmayı Ayvalık Belediyesi’ne bağışladığını belirterek, “Bu değerler sonsuza kadar bilinsin korunsun istedim” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here