Bakan Kasapoğlu’nu ziyaret ettiler

0
34

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) ve Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı işbirliği ile bugün Ankara’da başlayacak olan Yağlı Güreş Kurultayı öncesinde Birlik üyeleri ile Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti.

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Yücel Yılmaz, birlik hakkında Bakan Kasapoğlu’na bilgi verdi ve bugün Ankara’da düzenlenecek olan kurultaya davet etti.

TGF Başkanı Musa Aydın da Bakan Kasapoğlu’na Türk güreşine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, bugün başlayacak olan kurultayın önemine değindi.

Ankara Öğretmenevi’nde bugün başlayacak ve 3 gün sürecek olan Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı ile Geleneksel Türk Yağlı Güreşleri’nin, yıl içerisinde yapılacak organizasyonları ile Yağlı Güreş unsurlarının değerlendirilmesi ve yağlı güreşe dair stratejilerin belirlenmesi planlanıyor.

Kurultayda alınacak kararlar ile Geleneksel Türk Yağlı Güreşi’nin geliştirilerek geleceğe aktarılması amaçlanıyor. Bakan Kasapoğlu’nun ziyaretinin ardından birlik üyeleri, TGF Başkanı Musa Aydın’la birlikte federasyon binasında toplanarak, kurultay öncesinde durum değerlendirmesi yaptı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here