Bakan Pakdemirli, Anadolu Etap’ın Balıkesir Çiftliğini ziyaret etti

0
130

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Anadolu Etap’ın Balıkesir Tahirova’da bulunan çiftliğini ziyaret etti. Pakdemirli, taze meyve ve meyve suyu konsantresi ürünleriyle hem Türkiye’ye hem de 65’ten fazla ülkeye hizmet veren Anadolu Etap’ın meyve yetiştiriciliği uzmanlığını ve kullandığı akıllı ve sürdürülebilir modern tarım tekniklerini yerinde inceledi.

Bakan Pakdemirli’ye ziyaretinde Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey, Adil Çelik, Yusuf Subaşı, Belgin Uygur, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Tarım İl Müdürü Erkan Alkan, Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Şadiye Yalçın, Su Yönetimi Genel Müdürü Bilal Dikmen, Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Ahmet Mete Saatçi ve Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir eşlik etti.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, ‘Sağlıklı nesiller için sağlıklı meyveler’ vizyonuyla hem Türkiye’ye hem de Uzak Doğu’dan Avrupa’ya ve ABD’ye uzanan geniş coğrafyaya taze meyve ve meyve suyu konsantresi ürünleriyle ile hizmet veren Anadolu Etap’ın, Türkiye’nin en büyük meyve bahçesi konumunda olan Balıkesir-Tahirova çiftliğini ziyaret etti.

Sürdürülebilir tarım ilkeleri ve uluslararası kalite standartlarıyla meyve üretimi yapılan Tahirova çiftliğindeki uygulamaları yerinde inceleyen Pakdemirli, Anadolu Etap’ın modern meyve yetiştiriciliği teknikleri ile akıllı ve sürdürülebilir tarım uygulamaları konularında bilgi aldı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here