Bakan Yardımcısı şehit ailelerini ziyaret etti

0
75

İçişleri Bakanlığı İzleme Değerlendirme Projesi (İZDES) toplantısı için Balıkesir’e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, bir takım ziyaretlerde bulundu. Ziyaretleri sırasında şehit ailelerini de unutmayan Bakan Yardımcısı Ersoy, Vali Ersin Yazıcı ile birlikte 15 Temmuz darbe girişiminde Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit olan Özel Harekat Polis Memuru Turgut Solak ile Adana-Saimbeyli kırsalında 1994 yılında terörist grupla çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Osman Köseoğlu’nun Plevne Mahallesinde ikamet eden ailelerini ziyaret etti.

Şehit yakınlarının taleplerini alan Bakan Yardımcısı Ersoy, şehit ailelerinin devlete ve millete emanet olduklarını belirterek, devletin her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu söyledi.

“HER ZAMAN SAYGI VE SEVGİYLE HATIRLAYACAĞIZ”

Vatanı bölmeye ve şanlı bayrağı indirmeye çalışan hainlere karşı güvenlik güçlerinin canları pahasına mücadele verdiğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı da; “Bizlere düşen görev bu vatan için canını veren asker ve polisimizin emanetlerine sahip çıkıp teröre karşı tek yumruk, dimdik ayakta durmaktır. Halkımızın güvenliği, ülkemizin huzuru ve esenliği için görevi başında şehit olan kardeşlerimiz milletimizin gönlünde her zaman var olmaya devam edecektir. Aziz şehitlerimizi her zaman saygı ve sevgiyle hatırlayacağız. Milletimizin sarsılmaz vatan sevgisi, güvenlik güçlerimizin sahip olduğu yüksek ruh ve şuur, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve bütünlüğümüze yönelen tehditleri bertaraf edecektir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here