Balıkesir 2021 Afet Eğitim Yılı Projesi kapsamı genişliyor

0
54

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında ‘2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı’ kapsamında Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının ‘Afet Eğitim Yılı’ olarak belirlenmesiyle Valilik himayesinde Balıkesir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda geçtiğimiz günlerde ‘Balıkesir 2021 Afet Eğitim Yılı Projesi’nin tanıtım toplantısı yapılarak uygulanmaya başlandı. Afet bilincinin oluşturulmasının hedeflendiği Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü çerçevesinde üniversitelerde görevli akademisyenlere, idari personele ve öğrencilere eğitimler verilecek.

Törende Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’e afet durumlarında hayati önem taşıyan Afet ve Acil Durum Çantası verdi. Valilik Kurtdereli Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Protokol İmza Törenine İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin de katıldı. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here