Balıkesir ASKF seçimlerinde Metin Mengüç ikiye katladı

0
193

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) 15. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tüzük değişikliğinin de gerçekleştirildiği kongrede yapılan seçimlerde, özellikle Körfez delegelerinin tamamına yakınının desteğini arkasına alan mevcut başkan Metin Mengüç’ün listesi 202 oy ile yeniden göreve seçilirken, rakibi Erol Menteş ise 111 oy alabildi.

Kurtdereli Spor Salonu’nda yapılan Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 15. Olağan Genel Kurulu için toplantı yeter sayısının sağlanmasının ardından kongrenin açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Ertunç İşbay, katılımcılara teşekkür ederek, genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

Divan Heyeti teşekkülü için verilen tek önerinin oybirliği ile kabul edilmesiyle Sedat Sarıkaya başkanlığında oluşan heyette Cemal Erhanoğlu, Hakkı Zakir İpek ve Nail Dolu yer aldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk, vatan uğruna hayatını kaybetmiş kahraman şehitler ve Türk Sporu’na hizmet vermiş ebediyete intikal edenler adına saygı duruşu yapılıp, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Tüzükte değişikliği düşünülen 4 maddenin eski hali ve yeni hali okunarak, açık oya sunuldu. Dört madde ile ilgili değişiklik tekliflerinin tamamı oybirliği ile kabul edildi.

KURULLAR İBRA EDİLDİ

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Kesin Hesap Gelir-Gider Cetveli ve Denetleme Kurulu Raporu’nun okunmasının ardından yapılan açık oylama ile Yönetim ve Denetim kurulları ibra edildi. Tahmini bütçe görüşülerek kabul edildi.

ADAYLAR KONUŞTU

Seçimlere katılacak aday listelerinin teslim edilmesinin ardından Divan Heyeti Başkanı Sedat Sarıkaya, her iki başkan adayına söz hakkı verdi.

İlk olarak konuşan Erol Menteş, değişim için göreve talip olduklarını dile getirerek, seçilmeleri halinde Bandırma ve Körfez’de temsilcilikler açıp, lisans işlemlerini mahallinde gerçekleştireceklerini ve il genelindeki tüm sahaları kullanışlı hale getirmek için çaba sarf edeceklerini söyledi.

Lisans işlemlerinin Türkiye Futbol Federasyonu talimatları ve kuralları doğrultusunda yapıldığını, aksinin mümkün olmadığı belirten Metin Mengüç ise 17 yılın getirdiği bilgi birikimin yanı sıra Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanvekili, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu Üyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olmasının avantajlarını da kullanarak, daha objektif hizmet vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından kapalı oy, açık tasnif yöntemiyle yapılan seçimde 314 delege oy kullandı. Bir zarftan her iki adayın listesinin de çıkması nedeniyle o oy geçersiz sayılırken, Metin Mengüç’ün listesi 202, Erol Menteş’in listesi ise 111 oy aldı.

MENGÜÇ’TEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Sandıktan farklı bir şekilde galip çıkıp, 5’nci kez başkan seçilen Metin Mengüç, sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, “Seçimler artık geride kaldı. Bize oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Biz, ileriye doğru bakıp, herkese eşit şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

YÖNETİM KURULU

Metin Mengüç’ün Başkan, Ertunç İşbay’ın Genel Sekreter olduğu yeni Yönetim Kurulu’nda Ezel Ergün, Hüseyin Göktürk, İsmail Biroğlu, Alper Lale, Osman Ermiş, Beytullah Erel, Mehmet Yolgiden, Taner Güven, Raşit Ataş, İlhan İslimye, Muhteşem Dumanlı, Ümit Erez, Yunus Tanrıoğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here