Balıkesir Büyükşehir Belediyespor 2’de 2 ile başladı

0
102

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen Erkekler Federasyon Kupası heyecanı, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un Antalya Güneşi’ni 67-53 mağlup ettiği karşılaşma ile başladı. Balıkesir ekibi ikinci gün maçında da Bornova Belediye’yi 70-76 yenerek, 2’de 2 yaptı.

Ankara M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu’nda oynanan turnuvanın ilk maçına Mark Lyons, Carlton Edward Bragg Jr, Ömercan Engin, İbrahim Yıldırım, Sercan Engin ilk beşi ile başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, özellikle ikinci çeyrekte yakaladığı avantajı müsabakanın sonuna kadar korumayı başardı ve Antalya Güneşi’ni 67-52 mağlup etti.

Mamak Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda oynanan ikinci gün maçında Bornova Belediye karşısına Mark Lyons, Mustafa Kürşad Özdemir, Carlton Edward Bragg Jr, İbrahim Yıldırım, Sercan Engin ilk beşi ile çıkan Balıkesir ekibi, maçın ilk devresini 35-38 önde tamamladı.

İkinci devrenin başlaması ile birlikte savunmasını sertleştiren Bornova Belediye, 23-14’lük periyot skoru ile son çeyreğe 58-52 önde girdi.

Final periyotunda oyunun kontrolünü yeniden eline alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Carlton Edward Bragg Jr ve Mark Lyons’un etkili oyununa Reha Öz ve Ömercan Engin’in de üçlüklerle skor katkısı sağlamasıyla parkeden 70-76 galip ayrıldı.

BUGÜN, SAAT 13:00’TE

Erkekler Federasyon Kupası mücadelesine 2’de 2 yaparak başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, gruptaki son maçında bugün saat 13:00’te Manisa Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya gelerek, grup liderliği için mücadele edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here