Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kispete vurdu: 79-91

0
202

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final ikinci maçında konuk ettiği Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol’a 79-91 mağlup oldu. Böylece seride 2-0 geriye düşen mavi-yeşillilerin Süper Lig hayalleri sona erdi.

Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın başında Isiah Jubrre Umipig ve Robert Ridjell Upshaw Lii ile sayılar bulan Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol, 0-4 öne geçti. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, ilk sayısını Şafak Edge ile buldu. Zane Asher Knowles’in isabetli atışı, ilk 5 dakikanın skorunu 6-9 olarak belirledi.

Robert Ridjell Upshaw Lii’nin üçlüğü farkı 6’ya çıkardı. Hamit Sezaver’in serbest atışları skoru 8-12’ye getirdi. Robert Ridjell Upshaw Lii’nin isabetli atışları farkı 8’e yükseltti. Polat Kaya’nın üçlüğüyle, 02:16’da skor, 13-16 oldu. Konuk ekibin Robert Ridjell Upshaw Lii ve Isiah Jubree Umipig bulduğu sayılara Ogün Sevinç ve Tuğberk Gedikli ile yanıt veren mavi-yeşilliler, ilk çeyreği 21-25 geride tamamladı.

MAÇA DENGE GELDİ

İkinci periyota Myles Mack ve Tuğberk Gedikli’nin sayılarıyla başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 08:29’da 28-28 eşitliği yakaladı. Robert Ridjell Upshaw Lii’nin turnikesine Tuğberk Gedikli serbest atışlarla karşılık verdi. Hazer Avcı ile bir kez daha öne geçen Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol, Robert Ridjell Upshaw Lii ile farkı 4’e çıkardı.

Berkay Genç ve Ercan Bayrak’ın karşılıklı sayılarıyla fark korundu. Tuğberk Gedikli’nin serbest atışlarını Isiah Jubree Umipig, üçlükle cevapladı. Zane Asher Knowles, 01:42’de kullandığı 1/2 isabetli serbest atışla skora 39-39 eşitliği getirdi. 00:03’te Robert Ridjell Upshaw Lii’nin isabet bulan atışı,konuk takımın soyunma odasına 39-41 önde girmesini sağladı.

Üçüncü çeyreğin başında Zane Asher Knowles’ın turnikesiyle skoru eşitleyen Balıkesir temsilcisi, Berkay Genç’in smaçıyla 43-41 öne geçti. Hazer Avcı ve Berkay Genç’in karşılıklı sayılarının ardından Murat Göktaş’ın turnikesiyle 07:14’te skor, 47-47 oldu. Zane Asher Knowles’ın turnikesine üçlükle yanıt veren Isiah Jubree Umipig, 05:33’te konuk takımı 49-51 üstünlüğe taşıdı. Berkay Genç, skoru eşitlemekte gecikmedi.

Myles Mack’in turnikesine üçlükle karşılık veren Murat Göktaş, Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol’u 53-54 öne geçirdi. Farkı 4’e çıkaran üçlük, Isiah Jubree Umipig’ten geldi. Myles Mack’in serbest atışlarına Erkin Şenel, aynı şekilde karşılık verdi. Polat Kaya’nın üçlüğüne Robert Ridjell Upshaw Lii, smaçla cevap verdi. Periyotun son bölümünde Berkay Genç ve Ogün Sevinç ile sayılar bulan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, son çeyreğe 66-63 önde girmeyi başardı.

Final periyotu Arda Erdoğan’ın turnikesini üçlükle cevaplayan Şafak Edge’nin isabetli atışıyla başladı ve skor, 69-65 oldu. Robert Ridjell Upshaw Lii’nin sayılarıyla skoru eşitleyen yeşil-beyazlılar, 05:58’de Erkin Şenel’in turnikesiyle 69-71 öne geçti. Myles Mack, skoru eşitledi. 05:28’de Arda Erdoğan’ın Myles Mack’e yaptığı müdahale sportmenlik dışı faul olarak değerlendirildi. Myles Mack’in serbest atışları Balıkesir temsilcisini 73-71 öne geçirdi ve ev sahibi ekip mola aldı.

MOLA SONRASI İŞLER DEĞİŞTİ

Mola dönüşü Hazer Avcı’nın kullandığı serbest atışlar, skora eşitliği getirdi. Robert Ridjell Upshaw Lii ve Hazer Avcı’nın sayıları, 03:09’da Konya temsilcisini 73-79 üstünlüğe taşıdı. Zane Asher Knowles’ın turnikesine Robert Ridjell Upshaw Lii serbest atışlarla karşılık verdi. Erkin Şenel, Hazer Avcı ve ısiah Jubree Umipig ile sayılar bulan misafir takım, 00:39’da farkı 14’e çıkardı. Hamit Sezaver’in serbest atışları, maçın sonucunu 79-91 olarak ilan etti.

Bu sonuçla, Türkiye Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final serisinde ikinci maçı da kaybeden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un Süper Lig rüyası sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here