Balıkesir Büyükşehir Belediyespor seriyi sürdürmek istiyor

0
181

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, bugün oynanacak Türkiye Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final ikinci maçında Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol’u konuk edecek. Serinin ilk karşılaşmasını kaybeden mavi-yeşillilerin Süper Lig hayallerini sürdürebilmesi için bugün sahadan galip ayrılıp, seriyi üçüncü maça taşıması gerekiyor.

Türkiye Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final eşleşmesinin ilk ayağından Konya’da oynanan müsabakaya çok da istediği gibi başlayamayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, ilk devreyi 49-38 geride tamamladı.

İkinci devrede savunmasını doğru hamlelerle güçlendiren mavi-yeşilliler, aynı başarıyı hücumda göstermekte zorlandı. Son bölümdeki çabası farkı eritmeye yetmeyen Balıkesir temsilcisi, salondan 75-72 mağlup ayrılırken, Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol karşısında seride 1-0 geriye düştü.

İki maç kazanan ekiplerin adını Yarı Final’e yazdıracağı Türkiye Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final’inde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor-Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol eşleşmesinin ikinci maçı bugün oynanacak. Balıkesir temsilcisinin, seriyi ve Süper Lig umutlarını üçüncü müsabakaya taşıyabilmesi için sahadan galip ayrılması gerekiyor.

KORAY UZUNHASAN: KENETLENMİŞ DURUMDAYIZ

Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol ile oynanacak ikinci maç öncesinde değerlendirmelerde bulunan Koray Uzunhasan, “Konya zaten lokasyon olarak zor bir deplasman ve takım olarak da güçlüler. Çekişmenin en üst seviyede olduğu bir maç izledik. Son top sayı olsa, maç uzatmalara gitse, belki başka şeyler konuşuyor olurduk ama olmadı. Bazen top sizi sevmiyor maalesef. Daha hiçbir şey bitmiş değil. Kendi evimizde oynayacağımız dolu dolu bir 40 dakika var. Seriyi üçüncü maça götüreceğiz kısmetse. Takım olarak buna kenetlenmiş durumdayız” şeklinde konuştu.

BUGÜN, SAAT 15:00’TE

Kurtdereli Spor Salonu’nda Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ile Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol arasında bugün oynanacak Türkiye Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final ikinci karşılaşması, saat 15:00’te start alacak. Müsabaka, TBF TV YouTube kanalından canlı olarak yayımlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here