Balıkesir için omuz omuza

0
78

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetimiyle buluşmasında, “Şehrin dinamikleriyle omuz omuza çalışarak ilimizi 10 yıldızlı şehir yapmak tek hedefimiz” dedi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleri, 31 Mart seçimlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Yücel Yılmaz’ı ziyaret ederek kutlayıp, başarılar diledi.

Balıkesir ile ilgili çeşitli konuların ele alındığı ziyarette BGC Başkanı Ramazan Demir, şunları söyledi:

“Yücel Başkanımıza hayırlı olsun dileklerimizi sunmak için buradayız. Balıkesir Türkiye’nin en önemli illerinden birisi. İstanbul’un üç katı büyüklüğünde bir coğrafyaya sahip. Allah bu coğrafyaya her türlü güzelliği ve zenginliği bahşetmiş. Milli Mücadeleye ilk kıvılcımı yakan illerden biri olan Balıkesir’in daha iyi konumda olması gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla Yücel Başkanımızın da başarılı çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Balıkesir gazeteleri olarak bizde yanında olacağız.

“BÜTÜNŞEHİR OLMALIYIZ”

Çünkü Balıkesir bizim. Balıkesir’in plakası gibi 10 numaralı şehir olması için bu ilde yaşayan herkesin, sivil toplum örgütlerinin, iş dünyasının omuz vermesi gerekiyor. Balıkesir’in büyükşehirle birlikte bütünşehir olması gerektiğine inanıyoruz. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti bunu başarmış meslek kuruluşlarımızdan biri. 1961’de kurulan cemiyetimiz. Bandırmasıyla, Edremit’i ile tek ses tek yürek olmuş.

Ayvalık’tan Erdek’e, Dursunbey’den Edremit’e, Savaştepe’den Gönen’e kadar 20 ilçemizin Balıkesir Büyükşehir çatısı altında bütünşehir olmasının sağlanması Balıkesir’i gerçek manada 10 numaralı şehir yapacaktır. Burada bize düşen her görevi yapmaya hazırız.”

CEMİYETİ KUTLADI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da; “Şehrimizin en köklü meslek örgütü Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretleri için teşekkür ederim. Gazeteciler Cemiyeti güzel çalışmalar yapan bir kuruluşumuz.  Bende bir süre önce kongre yapan ve güven tazeleyen Demir ile ekibine başarılar diliyorum” dedi.

“OMUZ OMUZA, SAMİMİYETLE”

Yılmaz, “Balıkesir, Türkiye ve dünyaya bereket saçabilecek potansiyele sahip bir şehir. Köy köy, sokak sokak, mahalle mahalle ne yapacağımızı biliyoruz. Şehrin dinamikleriyle birlikte omuz omuza, samimiyetle çalışarak Balıkesir’i 10 yıldızlı şehir yapmak amacıyla gecemizi gündüzümüze katacağız” diye konuştu.

Gazetecilerin kutsal bir görev üstlendiklerini dile getiren Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak yerel basına desteklerinin süreceğini kaydetti.

BAŞKANA KEMENÇE VE BALIKESİR MANŞETLERİ

Balıkesir ve yerel medya üzerine konuların ele alındığı ve hayli verimli geçen ziyarete BGC yöneticilerinden Doğan Alparslan, Hilmi Duyar, Ümit Babacan, İlhan Küçük, Coşkun Yaman,Taşkın Sarıca, Hakan Küçükakman ile Basın İlan Kurumu Balıkesir Şube Müdürü Tahsin Şahin de katıldı. Ziyarette, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a Şahin özel yapım kemençe, Demir ise; Balıkesir 15 Temmuz Manşetleri kitabını hediye etti. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here