Balıkesir İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin: Balıkesir can olmaya devam ediyor

0
99

Geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren kadının böbrekleri ve karaciğeri üç hastaya yaşam umudu olacak. Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Serkan Kadir Keskin, Balıkesir’in organ bağışı konusunda hastalara umut olmaya devam ettiğini söyledi.

Sağlık Müdürü Keskin, geçirdiği beyin kanamasının ardından ilk müdahalesi Edremit Devlet Hastanesi’nde yapılan hastanın Atatürk Şehir Hastanesine sevk edildiğini ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hastanın beyin ölümünün gerçekleştiğini belirterek, “Merhumenin ailesi tarafından bağışlanan organlar sadece organ nakliyle iyileşebilecek durumda olan üç hastaya Sağlık Bakanlığı Organ Nakil Koordinatörlerimizin yoğun çabalarıyla gerçekleştirilen organizasyonla iki böbrek ve karaciğeri üç hastaya umut ışığı olmuştur. Vefatıyla diğer hastalara umut olan merhumeye yüce Allahtan rahmet, organ bağışına evet diyerek cana can katan yüce gönüllü ve kederli ailesine başsağlığı dileriz” dedi.

8 AİLEDEN 7’Sİ BAĞIŞ İÇİN ONAY VERDİ

Keskin, “Dünyada ve ülkemizde pandemi sebebi ile Organ Bağış sayıları düşmüş ve organ bekleyen hastalarımızı maalesef kaybetmekteyiz.  2021 yılında hastanemiz Organ Nakil Koordinatörlüğümüzce 8 aile görüşülmesi yapılmış ve 7 ailemizden bağış için onay alınmıştır. Hem ülkemizde hem dünyadaki oranlara baktığımızda Balıkesir bu bağlam da umut olmaktadır. Yüce gönüllü halkımıza şükranlarımızı sunuyor, vefat eden hastalarımıza tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here