Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan adayı Çetin: Değişimi sağlayacağız

0
495

ÖZEL HABER – Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin 14 Ağustos’ta yapılacak genel kurulunda başkanlığa aday olan Hasan Çetin, kırsal mahallelerin yüzde 80’ni dolaştığını söyledi. Çetin, “Üreticilerimiz değişim istiyor. Projelerimiz hazır, beklenen değişimi sağlayacağız” dedi.

Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin 14 Ağustos Cumartesi günü Gümüşçeşme Mahallesi’ndeki pazar yerinde yapılacak genel kurulunda başkanlık için Hasan Çetin, Mustafa Kemal Çakırca ve Halil İbrahim Küçük yarışacak.

“KIRSAL MAHALLELERİN YÜZDE 80’Nİ DOLAŞTIM”

Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde dört yıldır yönetim kurulunda görev yapan ve 14 Ağustos’ta yapılacak seçimlerde başkan adayı olan Hasan Çetin, çalışmalarını HABERCİ’ye anlattı.

Kırsal mahallelerin yüzde 80’ni dolaştığını kaydeden Çetin, üyelerin birlik yönetiminde değişim istediğini söyledi. Başkan adayı Hasan Çetin, “Üreticilerimizin en büyük şikayeti birliğin küpe takmanın haricinde hiçbir şey yapmadan yüksek aidat toplaması. Üreticilerimiz birliğin sattığı tohumların daha ucuza satılmasını istiyor. Biz genç ekip olarak Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin hizmet kalitesini arttıracak projelerimizi hazırladık. Üyelerimizden yıllık alınan hayvan başına 30 litre süt aidatını genel kurulda 20 litreye düşüreceğiz. Balıkesir eskiden düve satan bir il iken; şimdi düve alan bir haline geldi. Biz uygun ırk oluşturarak bunu tersine çevireceğiz” dedi.

“BİRLİĞE LABORATUVAR KAZANDIRACAĞIZ”

Bütün üyelerin faydalanacağı ve süt analizlerinin yapılacağı laboratuvarı Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne kazandıracaklarını kaydeden Çetin, “Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla dağıtılan arpa ve mısırları üyelerimize birlik olarak biz ulaştıracağız. Birliğimizin süt fiyatlarını belirlemede etkin olmasını sağlayacağız. Ziraat Bankası ile protokol yaparak üreticilerimize uygun faizli krediler sağlayacağız” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here